18’LİK ADAY ADAYI

18’LİK ADAY ADAYI

11 Mayıs 2018 - 03:48

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanlığı dün düzenlediği basın toplantısında 21 Haziran’da 18 yaşına girecek olan Edirne Milletvekili aday adayı Nurkan Lüfer’i basın ile buluşturdu. Lüfer’e aday adaylığı hakkında sorular yöneltilirken; “örnek aldığın siyasetçi kim?” sorusunaysa “Muharrem İnce” yanıtını verdi.

 

24 Haziran Erken Seçimlerinde iddialı bir yükseliş sağlayacaklarını belirten Türkiye’nin köklü partilerinden Demokrat Parti (DP) milletvekili aday adaylarını açıklamaya devam ediyor. Edirne’de de dün, Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında 2. Milletvekili aday adayının açıklanması vardı. DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, önderliğin ve partililerin de katıldığı toplantıda en dikkat çeken konuysa Milletvekili Aday adayının 21 Haziran günü 18 yaşını dolduracak olan Nurkan Lüfer’di. Lüfer’in aday adaylığı açıklamasında renkli anlar yaşandı. Türkiye’nin en genç Milletvekili Aday Adayı olma özelliğine sahip olan Lüfer’e basın emekçileri çeşitli sorular yöneltti.

 

“YEREL BASIN İÇİN GELECEKTE YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR OLACAKTIR”

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, yerel basının öneminden bahsederek başladığı konuşmasında; “Bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmayan değerli kardeşlerime ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Demokrat Parti Edirne’de 1-1,5 yıl gibi bir sürede kuruluşunu tamamlayıp. O günden bugüne uzun bir yol aldı. Demokrat Parti Edirne’nin en ücra köylerinde dahi var olduğunu gördük. Edirne Yerel Basınına ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim çalışmalarımızı aktarmamıza ve de tanınmamıza göstermiş olduğunuz bu yakınlık tabi ki çok önemliydi. Asla yalnız yapamazdık, yerel basınının önemini çok iyi biliyorum. Geçmişte milletvekili olan, bakan olan arkadaşlarıma hala mecliste bulunan dostlarıma, bugün yerel merkezdeki genel başkanım ve genel başkan yardımcılarına önemle bahsediyorum. İlerleyen yıllarda yerel basında gelecekte yapacağımız çalışmalar olacaktır” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI”

Özyılmaz, Lüfer’in Türkiye’nin en genç milletvekili aday adayı olduğunu ifade ederek; “Aday adayımızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aday Adayımız genç ve 21 Haziran’da 18 yaşını dolduracak. Bir gün öncesinde Demokrat Parti Gençlik Kolu kurma görevini vermiştim kendisine. Sağ olsun iyi çalışmalar yaptı bugüne kadar ve bana dedi ki madem 18 yaşında milletvekili adayı olunabilecek. Bizim de böyle bir genç aday adayımız olsun dedik. Kendisine teklif edince çok hoşuna gitti. Demokrat bir ailenin çocuğu. Demirel’in ve Menderes’in kitaplarını almış ders çalışır gibi okuyordu. Tahmin ediyorum ki Türkiye’nin en genç milletvekili aday adayı. Nurkan Lüfer’i sizlere açıklamaktan Şeref ve gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

“ÖRNEK ALDIĞIM SİYASETÇİ MUHARREM İNCE”

Genç milletvekili aday adayı Lüfer, basın emekçilerinin sorularını yanıtladı. Lüfer’e yöneltilen “Örnek aldığın siyasetçi kim?” sorusunaysa Lüfer’in cevabı; “Muharrem İnce” oldu. Lüfer; “1 yıldan itibaren Demokrat Parti Gençlik Kollarını kurmaya çalışıyordum. Babam ve Başkanımın desteğiyle Milletvekili aday adayı oldum. Babam sayesinde siyasete daha yakın oldum. Serhat İMKB’de Bilişim bölümünde okuyorum. Hem üniversite sınavına hem de milletvekilliğine hazırlanıyorum. Meclisteki 60-65 yaşındaki insanların gençlerin halinden anlamayacağını düşünüyorum. Edirne için düşüncelerim ise daha iyi yollar, daha iyi altyapı, daha iyi sistem düşüncem var. Edirne’de sadece seçim zamanı çiçek ekiliyor” dedi. Lüfer’e örnek aldığın bir siyasetçi var mı? sorusuna ise Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce cevabını verdi. Nurkan Lüfer’in bu yanıtına ise babası; “Siyasette bu yanıtı vermek ne kadar zor değil mi? aslında gençlerin aday olması ne kadar güzel bir şey. Örneğin şirketler kurulunca herkes ortak oluyor ama siyasette herkes kendine çalışıyor. Muharrem Beyi beğenmesi normaldir çünkü Cumhurbaşkanı Adayı” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Lüfer, anne, baba, partilileri ve arkadaşlarıyla birlikte objektif karşısına geçti.

Kaynak: BEKİR TÜCCAR
Bu haber 3799 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK