Reklam
  • Reklam
ABİDİK GUBİDİK İŞLER
Reklam

ABİDİK GUBİDİK İŞLER

05 Haziran 2018 - 06:33
Reklam

İYİ Parti Edirne Milletvekili listesinde 2.sıra aday Orhan Çakırlar’ın eşi İmren Çakırlar’ın 1. sıra aday gösterilmesi daha sonra istifa etmesine ilk tepki İYİ Parti kurucuları Şimşek ailesinden geldi.

İYİ Parti’nin Edirne 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Akalın’ın adaylığının, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yasal süresi içinde kamu görevlerinden istifa etmediği gerekçesiyle iptal edilmesinin ardından, 1. sıra adayı olarak getirilen, 2. sıra adayı Orhan Çakırlar’ın eşi İmren Çakırlar istifa etti. İstifasının onaylanması ile birlikte İYİ Parti’nin Edirne milletvekilliği aday listesinde 1. Orhan Çakırlar, 2. Dilek Kırmızı ve 3. İsmet Ersöz yer aldı.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Edirne Milletvekili sıralamasına yönelik yapılan bu hamlenin ardından ilk tepki İYİ Parti kurucularından Meral Akşener’in sağ kolu Şimşek ailesinden geldi.

Yapılan atama ve istifa sürecini Abidik Gubidik bir iş olarak nitelendiren Hatice Şimşek yapmış olduğu açıklamasında şu cümlelere yer verdi “2 gün önce dediğim gibi Edirne İyi Parti 1. Sıra adayı İmren Çakırlar 2. sıradaki kocasını 1. sıraya yükseltmek için istifasını il seçim kuruluna verdi ve Edirne’de aday sayımız 3’e düştü. Şimdi soruyorum, bir kadın hareketi dediğimiz İYİ Parti’de, Edirne’de bu şekilde abidik gubidik iş yapılmayıp Edirne’ye hizmet için istekli ve resmi şekilde aday adaylığı başvurusunu yapmış kadınlarımızdan bir tanesi (ben aday adaylığı için başvurmadım) boşalan 1. Sıraya yerleştirilemez miydi? Şuan 3 resmi adayımız yerine 4 resmi milletvekili adayımızla meydanlarda olur, Sn. Mehmet Akalın da yanlarında dimdik durmaya devam ederdi. Ancak hesaplar başka adamcılık oynanmaya devam.  Takdir Edirne halkınındır!”

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAŞKAN GÜRKAN’IN ACI GÜNÜ
BAŞKAN GÜRKAN’IN ACI GÜNÜ