ADAY ADAYLIĞI TABLOSU NETLEŞTİ

ADAY ADAYLIĞI TABLOSU NETLEŞTİ

10 Mayıs 2018 - 05:32

24 Haziran seçimlerinde siyasi partilerin Edirne’deki Milletvekili aday adayları netleşti. CHP’den 16, Ak Parti’den 14, MHP’den 5 isim aday adaylığı için partilerine başvuruda bulundu. Saadet Partisi henüz aday adaylarını açıklamadı, İYİ Parti’de konu hakkında açıklama yapılmayacağı belirtildi.

Edirne’den milletvekili olmak için partisine aday adaylığı başvurusundan bulunan isimler, adaylık için parti merkezlerinden gelen kararı bekliyor.

AK PARTİ’DE 14 ADAY ADAYI

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci Dönem Genel Milletvekili seçimleri için AK Pati’den Edirne milletvekili aday adayları listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre; İlyas Akmeşe, Fatma Aksal, Burak Cambaz, Ahmet Çetin, Hüseyin Yıldırım, Fatih Ünal, Koray Uymaz, Erdem Güyümgüler, Mustafa Mercan, Fahrettin Savcu, Rafet Sezen, Hülya Urgan, Yunus Ekşi ve Çağatay Saçar milletvekilliği için aday adayı oldu.

CHP’DE 16 ADAY ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisinden Edirne milletvekili aday adayları listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre; Belis Bayındır, Cumhur Dindar, Çiğdem Gegeoğlu, Dilber Çelik, Ediz Ün, Engin Çoğal, Erdin Bircan, Erdoğan Gümülcineli, Gürkan Güneser, Hakan İnci, Kemal Değirmendereli, Nilüfer Erk Oğuz, Orhan Çakır, Ramis Özgen, Sebahat Sinan, Yakup Atalay milletvekilliği için aday adayı oldu.

MHP’DE 5 ADAY ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisinden Edirne milletvekili aday adayları listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre; Hakan Özkan, Erkan Gege, Asef Ulutürk, Ahmet Biçer, Taner Albayrak milletvekilliği için aday adayı oldu.

İYİ PARTİ AÇIKLAMA YAPMADI

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı yetkilileri Aday Adaylarının isimleri hakkında açıklama yapılmayacağını belirtti.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 3052 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK