AKŞENER’E SEVGİ SELİ

AKŞENER’E SEVGİ SELİ

20 Kasım 2017 - 05:39

Cumartesi günü Edirne’ye gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Edirneliler yoğun ilgi gösterdi. Akşener “Edirne’de yaşadığımız bu ilgi alakan müthiş bir heyecan ve mutluluk duydum. Edirneli kadınlarımıza ve hemşerilerimi çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirne ziyareti sırasında yoğun ilgi gördü. Akşener ve İYİ Parti Kurmayları Edirne’de bir takım geziler düzenledi. Edirne Balkan Şehitliğinden Kadınlarla özel konuşmasına, basına verdiği demeçlerden Saraçlar Caddesindeki konuşmasına kadar pek çok farklı yerde yine gündemde çok konuşulacak konular hakkında açıklamalarda bulundu. Havsa İlçesi'nde kurulan canlı hayvan pazarına giden Akşener, üreticilerle sohbet etti. "Çiftçilere ve hayvancılık yapanlara belli teşvikler veriliyor ama o para zam gören saman, yem, elektrik ve mazota gidiyor” diyen Akşener, “Girdileri aşağı çekecek bir model öneriyoruz. Aynı zamanda yerli hayvanın, tohumun geliştirilmesi için de tarım liseleri öneriyoruz. Hayvancılık konusunda; benim ailem hayvancılık yapar, aile boyu çalışılır. Ağır bir iştir besicilik yapmak. Dolayısıyla girdilerin zamlarına bir teşvik yapılır, onları indirdiğiniz zaman besici daha ucuza mal eder, ona göre de karşılığını alır, tüketici de daha ucuza et yer. Şimdi sadece etin üzerinden konuşuyoruz ama süt de var. Sütte de benzer durum var. Et, süt çok önemli, yenilmesi gereken şeyler” dedi.

 

“İYİ PARTİ TÜRKİYE’YE İYİLİK GETİRECEK”

Akşener daha sonra programın ikinci ayağı olan Edirneli kadınlarla bir araya geldi. Akşener yaptığı açıklamada; Şehir ziyaretlerine Edirne'den devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, önce vatandaş ve çiftçilerle daha sonra da Edirneli kadınlarla bir araya geldi. Akşener; “ Edirne’de yaşadığımız bu ilgi alaka müthiş bir heyecan ve mutluluk duydum. Edirneli kadınlarımıza ve hemşerilerimi çok teşekkür ediyorum. İYİ Parti olarak şehir programları düzenliyoruz. Programlarımızın amacı halkla buluşmak ve halkımızı dinlemek. Ahlat ziyaretimizin ardından Edirne’ye gelmiş bulunmaktayız. Partimizin Edirne’de kurucu İl Başkanı Mete Türkay çok güzel bir program hazırlamış kendisine çok teşekkür ediyorum. İYİ Parti henüz birinci ayını doldurmadı ancak Türkiye’nin pek çok problemli alanında iyileşmeye neden oldu. Yol arkadaşlarımızla beraber başından beri ‘rekabet iyi bir şey’ diye söylüyorduk. Rekabet seçmenimize yaradı. Bundan bir hafta önce Ahlat’ta şimdi Edirne’de haftaya Mardin’de daha sonra da Artvin’de olacağım. İYİ Parti Türkiye’ye iyilik getirecek” dedi.

 

“EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NDA TRAVMA YAŞADIK”

Akşener açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi’de aday çıkartmalı yani bütün partiler aday çıkartmalı. Biz 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye olarak travma yaşadık. Ekmeleddin İhsanoğlu üzerinden iki siyasi parti yan yana geldi ve ikisinin toplamı kadar oy alamadılar. Buna karşılık 16 Nisan referandumunda ‘Hayırcı’ bir blok olarak ben ve arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti gibi siyasi partiler hepimiz hayır bloğu içinde bulunduk ama yüzde 51,4 evet, yüzde 48,6 hayır sonucu çıktı. Cumhuriyet Halk Partisiyle İYİ Partinin ortak bir aday çıkartmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Ama ikinci turda hayır bloğundan kim kalırsa elbette biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız. Herkesinde bildiği gibi daha önce bir travma yaşadık”

 

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

“Hangi siyasi partiden veya görüşten olursa olsun vatanseverlik, Türkiye’nin bekası ve Cumhuriyet değerli konularında hem fikir olan herkese kapılarımız açıktır”

 

“YILLARDIR KONUŞULMAYIP ŞU ANDA BİRDEN GÜNDEME GELMESİ İLGİNÇTİR”

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajı konusunda kendi fikri ve talebi. Ancak baraj konusunun yıllardır konuşulmayıp şu anda birden gündeme gelmesi ilginçtir. Sayın Bahçeli zaten 2019 yılına kadar ‘Biz AK Partisiyle yolumuza devam edeceğiz’ dediğine göre zaten bir hemhal olmuş bir durum var. Sorunun cevabı AK Parti yetkililerinde gibi görünüyor”

 

“POLEMİK YARATMAYIP, CEVAP VERMEYECEĞİZ”

“MHP Yöneticilerinden direk bir saldırı şeklinde hakaret ve küfür içeren söylemlerine karşı İYİ Parti olarak polemik yaratmayıp, cevap vermeyeceğiz”

 

“BİR MUCİZE VAR”

İYİ Parti hiç kurulmadan evvel sabit seçmeni oluştu. Bu durum Türkiye’de daha önce hiç olmadı. Daha önce 2001 yılında AK Partinin kuruluşunu da biliyorum. Bugün daha farklı bir şey var. ‘Her şartta oy vereceğim’ diyen bir sabit seçmen kitlesi var. ‘Parti kurulsun oy vereceğim’ diyen bir kesim de var. Yüzde 38’lik bir potansiyelin varlığı gözüküyor” dedi.

 

AKŞENER’DEN ADALET KASRINA MEKTUP

Akşener’in Edirne ziyareti sırasında dikkat çeken durumlardan bir tanesi de tarihi Adalet Kasrı’na sunduğu mektup. Mektup’un son mısrasında “İyilik adil olmakla başlar. Önce adil olun her şey iyi olsun” şeklindeki cümlesi dikkat çekerken, Balkan Şehitliğini gezdi. Eski Camii de Sefer Namazı kılan Akşener daha sonra Edirne Halkına bir konuşma yapmak için Saraçlar Caddesindeki hazırlanan platforma geçti.

 

“KAYIRMAYACAKSIN”

Akşener, parti programlarında tarım, hayvancılık ve teknolojinin çok önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Akşener’in; “Yandaşı, candaşı, kandaşı kayırmazsan esasında bu işler böyle olmaz. Kayırmayacaksın” düşüncelerini özetlerken; “Ucuz et yedirmek üzere ithalat yapılıyor yani Sırbistan'dan oradan- buradan geliyor. İşin siyasi kısmı var ama hadi oraya girmeyelim. Teknik olarak söylediğim şey; benim çocukluğumda kendi kendine yeten 5 ülkeden biriydik, sizlerin ilkokulda olduğu zaman 7 ülkeden biriydik. Şimdi Trakya'nın esası hayvancılık ve tarımdır. Trakya'da fabrikan yok, fabrika yapmamışsın, hayvancılık ve tarımı bitirdiğinde bu insanlar ne yapsın? Besicinin korunması, girdilerdeki indirimi sağlamaktır, devlet oradaki elini koymalıdır. Hayvan besiciliği için teşvikler ama o yetmez. Onun yerine yem, saman, mazotunu indirmezseniz o olmaz. Bizim programımızda tarım, hayvancılık ve teknoloji çok önemli bir yer tutuyor. Çünkü Türkiye'nin ürettiği ürünler bunlar, bize ait, her türlü desteğin verilmesi lazım. Yandaşı, candaşı, kandaşı kayırmazsan esasında bu işler böyle olmaz. Kayırmayacaksın” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 4743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DUYUN BU FERYADI!
DUYUN BU FERYADI!
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ