Reklam
  • Reklam
ALDATILDIK, KULLANILDIK
Reklam

ALDATILDIK, KULLANILDIK

10 Temmuz 2018 - 05:21
Reklam

İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde Meral Akşener'in sürekli yanında olan Şimşek ailesi, aldatılıp kullanıldıklarını ve harcandıklarını söyleyerek İYİ Partiyle ilişkilerini kestiklerini açıkladı.

İYİ Parti'nin kuruluş süresinde Meral Akşener'in sürekli yanında olan Gürsel Şimşek ve eşi Hatice Şimşek dün basın toplantısı düzenledi.

24 Haziran seçimleri için “Başkan Erdoğan’ı takdir ve tebrik etmek gerekir” diyen Gürsel Şimşek, partililerin Akşener’i yalnız bıraktığını ifade etti.

İYİ Parti’nin Edirne’de kurulmadığını öne süren Şimşek, Akşener’e de yüklendi ve “Akşener’in söyledikleriyle uyguladıkları bambaşka oldu.” dedi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili aday listesi hakkında “ya gaflet ya da sahtekarlıktır” yorumunda bulunan Şimşek, bazı partililer tarafından Uzunköprü İlçe Başkanı Burhan Başeğmez’in darp edildiği ve partililerin bir rezalete imza attığını söyledi. Şimşek konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

ERDOĞAN’I TAKDİR VE TEBRİK ETMEK GEREKİR

24 Haziran 2018 seçimleri sonuçları itibarıyla bugün herkes tarafından kabul edilmesi ve başarıları ile toplumu bugünden itibaren yönetecek olan insanların da takdir edilmesi gereken bir süreç. Sonuçlar itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar bu göreve gelmiştir. Ben bir kez daha kendisini bu başarısından dolayı takdir ve tebrik ediyorum. 16 senelik iktidar dönemin yaratmış olduğu yıpranmalara rağmen halen Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazla insanın oyunu alabiliyorsa o insanı önce takdir ve tebrik etmek gerekir.

AKŞENER’İ YALNIZ BIRAKTILAR

25 Ekim 2017’de parti kurulana kadar her şey normal gidiyordu. O güne kadar ivme hep yükseliyordu. Çünkü Türkiye’de Meral Akşener’in değişiyle işlevsiz bir muhalefet anlayışı vardı. Tek başına iktidar vardı. AK Parti iktidarı bütün hedeflerine hiç tartışmasız yürüyor muhalefet hiçbir tartışma konusu ortaya koyamıyordu. Meral Akşener toplumun baktığı ufaktaki çizgide görülmeye başladı. Bu süreç iyi giderken arkadaşlarımız Meral Akşener’i yalnız bıraktılar.

EDİRNE’DE PARTİYİ KURAMADILAR

İYİ Parti Edirne’de kurulamadı. Parti yetersiz yersiz işi bilmeyen insanlar tarafından kurdurulmaya çalışıldı. Aslında yapılması gereken toplumun en kabul edilebilir insanlarını Edirne’de İl Başkanı olmasıydı. Bunun içinde bir çalışma yapılması lazımdı. Ben bunu Akşener’e anlattığımda bana her türlü anketi yaptırdıklarını söyledi ama ben Edirne’de böyle bir anket görmedim.

SÖYLEDİKLERİYLE YAPTIKLARI TUTMADI

Milletvekili adaylık tercihinde büyük hata yapıldı. Meral Akşener İYİ Parti’de bayram sofrası olacağını söylemişti ama aynı aileden 2 kişi birinci sıraya oturtturursanız bize yiyecek yemek kalmadı zaten. Söyledikleriyle uyguladıkları bam başka oldu.

GEYİK MUHABBETİ YAPTILAR

Edirne’nin 9 ilçesinin 5’inde parti kuruldu. 4 ilçede kurulmadı ve diğerleri seçim tarihi açıklandığında kuruldu. Üye kaydı yapmak istemediler ve üye olmak isteyenlere durun dediler. Meral Akşener rüzgarı var dediler üye yapmadılar. Parti binalarında oturdular geyik muhabbeti yaptılar. Hiçbir köye gidip orada bir temsilci atamadılar. Hiçbir temsilcisi olmadan bu parti seçime gitti. Seçim için müşahit bile bulamayacak olan bir parti konumunda seçime kadar sürüklendi.

YA GAFLET YA DA SAHTEKÂRLIKTIR

İYİ Parti Edirne Milletvekili Aday listesi açıklandığında hiç aday olmayan birisi Mehmet Akalın Edirne’den 1. sıra aday gösterildi. Halbuki 20 Mayıs günü aslında 1’inci sırada aday bendim. O güne kadar aday adaylığı başvurusu olmayan biri aniden 1’inci sıra aday gösterildi. Mehmet Akalın’da ya gaflet içindeydi ya da bu işi bilmiyordu seçimden belli bir süre önce istifa etmesi gerekiyordu. Bu tarihi önemsemeden bu başvuru nasıl yapıldı. Üniversite de görevli olduğu halde başvuru yapmıştı YSK’da bunu görünce veto etti. Arkadaşlar mağduriyet yaptılar. Bu ya gaflet ya da sahtekarlıktır.

“REZALETE İMZA ATTILAR”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı kendi halinde bir il başkanlığı yapmıştır. Sadece oraya başkan olsun diye konulmuştur. İl Başkanını değişik zamanlarda çok küçük duruma bile düşürmüşlerdir. Uzunköprü’de miting olacak ama İl Başkanın haberi yok. Uzunköprü İlçe Başkanı anlaşmazlık sonucu bir akşam partililer tarafından darp edilmiştir ama bundan İl Başkanın haberi yok. Çok sorunlu bir süreç yaşandı. Tarihi bir rezalete imza attılar.

ALDATILDIK, KULLANILDIK

Biz ailece bugüne kadar yapmış olduğumuz fedakarlık sonucu geldiğimiz nokta sadece aldatılmışlık oldu. Fedakarca yürüdüğümüz insanların ardından biz kullanıldığımızı hissediyoruz. Biz bu işin içerisinde harcandık. Bu şartlar altında bu partide siyaset yapmak adımın anılmasını asla istemiyorum. Bugün itibariyle biz ailece İYİ Partiyle ilişkilerimizi kesiyoruz.”

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAŞKAN GÜRKAN’IN ACI GÜNÜ
BAŞKAN GÜRKAN’IN ACI GÜNÜ