AMAN ALLAH’IM

AMAN ALLAH’IM

11 Mayıs 2018 - 03:58

Edirne 1. Ağır Ceza mahkemesinde 7 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan 80 yaşındaki tutuksuz yargılanan şüpheli ifadesinde gelinin kendisine iftira attığını iddia etti. Yaşanan olayın 7 yaşındaki çocuğun yaşadıklarını okul öğretmeni ve rehber öğretmene anlatmasıyla ortaya çıktığı öğrenildi.

İddialara göre, Edirne’nin Süloğlu ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki M.G., çeşitli zaman diliminde 7 yaşındaki torunu E.G.’ye cinsel istismarda bulundu. İlerleyen zamanlarda torun E.G. sınıf öğretmeni ve okulun rehber öğretmenine ikamette bulunduğu zaman dedesi M.G.’nin kendisini bir odaya götürüp cinsel istismarda bulunduğunu ve kimseye söylemesi hususunda kendisini bıçakla tehdit ettiğini söyledi.

Öğretmenlerin durumu yetkililere bildirmesi üzerine olay hakkında soruşturma başlatıldı. Olay hakkında şüpheli dede M.G. hakkında Edirne Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianamede torun E.G.’nin dedesinin aleyhinde beyanlarda bulunduğu ve bu beyanların da zaman zaman tutarsız olduğu belirtti.

Şüpheli dede M.G.’ nin çocukların annesiyle aralarında zaman zaman sorunların da yaşandığı belirtilen iddianamede torun E.G.’nin iddialarının ciddiyeti bakımından tamamen soyut kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Uzman kişilerce düzenlenen görüşme değerlendirme raporlarında da torun E.G.’nin yalan söylediğinin tespit edilemediği belirtilerek, şüpheli dedenin üzerine atılı suçu işlediği hususunda yeterli şüphe oluştuğu ve cezalandırılmasına karar verilmesi talep edildi.

Edirne Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından hakkında “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan dava açılan 80 yaşındaki M.G. ilk kez hakim karşısına çıktı.

Tutuksuz yargılanan M.G. ifadesinde, “Ben böyle adam değilim. Ben böyle bir şeyde asla bulunmadım bu bana gelinimin oyunudur. Ben bu duruma düşecek insan değilim. Torunum niye böyle konuştu bilmiyorum ama bunları annesi yaptırıyor” dedi.

Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan öğretmen H.A.’da öğrencisi olan mağdur E.G.’nin sınıfın geneline göre durumunun kötü olduğu, hal ve hareketlerinde bir garip hissettiğini ve farklı bir durumun olduğunu ancak içine kapanık yapısı nedeniyle kendisine bir şey anlatmadığını beyan etti.

Rehber öğretmen E.D.’ de ifadesinde mağdur E.G.’yle görüştüğünde ailesi ile ilgili sorular sorduğunu kimi sevip sevmediğini sorduğu sırada dedesi olan şüpheli hakkında “kötü” şeklinde kelime kullandığını kendisine zarar verip vermediğini sorduğunda “evet” dediğini” belirtti.

Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 8252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK