ÇATLAK BÜYÜYOR

ÇATLAK BÜYÜYOR

04 Temmuz 2018 - 05:27

AK Parti Edirne İl Başkan vekili Nesim İba, İl Kadın Kolları Başkan vekili Dilek Arzum Dermenci ve İl Gençlik Kolları Başkan vekili Osman Uvalı’yla birlikte adeta vekaleten yürütülen AK Parti Edirne İl Başkanlığına sağduyu sahibi AK Partililer tepki gösteriyor. Partililer, hiçbir menfaat gözetmeksizin sadece seçim döneminde değil, parti kurulduğu günden beri parti için çalışan kişilerin asaleten göreve atanması gerektiğini belirtti. AK Parti kulislerinde ise, vekil başkanların bu ay sonunda görevden alınacağı yerlerine asaleten atamalar yapılacağı konuşuluyor.

24 Haziran seçimlerinde Edirne’de AK Partinin seçim lokomotifi olan ve Roman vatandaşların gönlünde taht kuran 3. sıra Milletvekili Adayı Erdem Güyümgüler’in sayesinde CHP’nin kalesi olarak bilinen Çavuşbey, Menzilahir, Umurbey ve Karaağaç Mahalleleri’nde oy oranını arttıran ve bir kısım MHP’linin de oyunu alan AK Parti Edirne İl Başkanlığı oyunu yüzde 5 oranın da arttırdı.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı görevini vekaleten yürüten vekil Başkan Nesim İba’nın, yüzde 5’lik artışı kendisinin çalışmaları sonucu olduğunu belirten açıklamalarına sağduyu sahibi AK Partililer tepki gösterdi.

Önümüzdeki günlerde AK Parti Edirne İl Başkanlığı görevine yapılacak olan atamada kendisinin atanmasını isteyen ve Ankara’da çeşitli görüşmeler yapan İba, olumsuz cevap alınca bu kez ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla seçim döneminde menfaat gözetmeksizin gece gündüz çalışan partililerin çalışmalarını hiçe sayıp yandaş gazetelere verdiği açıklamasında 59 gündür görevde olduğunu ve kendisinin çalışmaları sonucu partinin oy oranının arttırdığını söyledi.

İba’nın bu açıklamalarına tepki gösteren partililer, gerek sosyal medya üzerinden gerekse partilerinin genel merkeziyle irtibata geçip şikayetlerini dile getirdi.

Seçim çalışmalarının başladığı ilk hafta milletvekili adaylarıyla organizasyon için arasında tartışma çıktığı da öne sürülen İba’nın kendi siyasi geleceği için partililerin çalışmalarını hiçe saydığı, sağduyu sahibi partilileri partiye küstürdüğü gerekçesiyle parti üst yönetimine sıkça şikayet edildiği ve Ankara’ya çağırıldığı genel merkez tarafından görevden alınacağı iddia ediliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLÇELERİN UMUDU OLDU
İLÇELERİN UMUDU OLDU
ESKİ - YENİ EDİRNE
ESKİ - YENİ EDİRNE