CHP’NİN ADAYLARI BELLİ OLACAK

CHP’NİN ADAYLARI BELLİ OLACAK

12 Mayıs 2018 - 05:33

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı merakla beklenen CHP Edirne Milletvekili Adayları hakkında; “Genel Merkezimiz değerlendirmelerini yapıp önümüzdeki hafta da seçim propagandalarımıza başlayacağız” dedi.

 

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 27. dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Gegeoğlu ile CHP Edirne Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse Muharrem İnce’nin Edirne Mitingini değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı toplantıda CHP Edirne Milletvekili Adaylarının önümüzdeki haftalarda belirleneceğini vurguladı.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ADAYLARIMIZ BELLİ OLACAK”

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne Mitingini değerlendiren Pekcanlı Siyasi hayatı boyunca bu denli kalabalık bir miting görmediği belirtti. Pekcanlı CHP Edirne Milletvekili Adaylarının önümüzdeki haftalarda belirleneceğini söyledi. Pekcanlı; “Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin Edirne Mitingine katılım anlamında çok iyiydi. Biz 3 günde hazırlanan bu mitinge olan yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür ederim. 4 Mayıs’ta alınan kararla partimizden Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Adayı olması büyük bir sevinç yarattı. O gün Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterildiği gün ben de oradaydım. Rozetini çıkardığı esnada o salonda ağlamayan insan yoktu diyebilirim. Duygusal anlar yaşandı. Tarihe tanıklık ettik. İnce’nin dünkü Hakkâri Mitingini de izledim Edirne’deki çoşku orada da vardı. Demek ki Genel Başkanımız da örgütümüz de doğru bir tercih yapmış. Muharrem Bey’in adaylığıyla örgütte de bütünlük sağlanıyor bu da bizim çok hoşumuza gidiyor. Ben 40 yaşındayım. 22 yıldır CHP’de aktif siyaset yapıyorum. Hazırlığı bu kadar sürede tamamlanmış olan ve bu kadar kalabalık bir miting görmedim Edirne’de. Önümüzdeki hafta adaylarımız belli olacak. Dün partimize dönen Okan Gaytancıoğlu ile birlikte 17 adayımız var. 1-2 kişiyi tanımıyorum ismen Ankara’dan müracaatlarını gerçekleştirmişler. Genel Merkezimiz değerlendirmelerini yapıp önümüzdeki hafta da seçim propagandalarımıza başlayacağız” dedi.

 

GÜRKAN; “30 BİNE YAKIN KATILIMCI”

İnce’nin mitingine katılımın çok yoğun olduğunu belirten Başkan Gürkan, İnce’nin mitingini efsane Ecevit mitingine eş değer olduğunu belirtti. Başkan Gürkan: “Edirne’de hep bir efsane vardır. 1977’de rahmetli Ecevit, Selimiye Camii meydanında gerçekleştirilen mitingdi. Bu miting de o gün düzenlenen miting ile eş değer oldu. Mitingin yeri itibariyle sıkıntılar vardı. Ulaşım açısından, çarşıya uzaklık bakımından. Yaklaşık 100-110 bin kişilik bir alan orası. O alanı tamamen doldurabilmeniz için 100-110 bin civarında insana ihtiyacınız var. Biz orada güvenlik gerekçesiyle, yol ile alan arasındaki tel çitleri kaldırdık. Sıkışıklık olur, her hangi heyecan veya hezeyan olur, insanlar zarar görmesin diye kaldırdık. Kaldırınca kalabalık geriye doğru değil, yana doğru yayıldı. Sıcağında etkisiyle insanlar gölgeye doğru kaçmayı tercih etti. Sadece Sivrikaya restorantın bahçesinde 750 kişi saymışlar. 25 ile 30 bin arasında katılımcı vardı. Bazı farklı kaynaklarda ve yetkili kaynaklardan da bu rakamı teyit ettik. Gidip gelenleri de sayarsanız 30 bine yakın insan vardı alanda. Edirnelilere çok teşekkür ediyoruz. Tekirdağ’dan, Kırklareli’den, Çanakkale’den, İstanbul’dan da gelenler oldu. Diğer illerden gelenleri sayarsanız yüzde 10’dur. Bu yüzden ana kitle Edirneliler oldu. Enez’den 12 minibüs geldi. O da başka araç olmadığı için 12 araçla gelebildiler”

 

“2. TURDA CHP ADAYININ İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ”

Gürkan, İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacağını belirterek; “CHP kendi adına halk açısından baktığınızda en doğru adayı gösterdi. Çok isimler söylendi, konuşuldu. İnce’yi aday göstererek Genel Başkanımız ‘kendimden önce ülkemi düşünürüm’ felsefesinin sözünün sadece lafta kalmadığını ve yaşama da geçirildiğinin en büyük kanıtı oldu. Gerçekten bir demokrasi ve demokrat örneği oldu. Kendisine 2 kez rakip olan ve adaylığını zorlayan siyasi rakibini Türkiye Cumhuriyetin en yüksek makamına hiç tereddüt etmeden aday gösterdi. İnce’nin adaylığı açıklandığı günden bugüne belki de CHP tarihi boyunca hiç olmadığı kadar bir arada. Bir tek olumsuz eleştiri yok. Bir itiraz yok. Bir tek üzülen yok. Bir tek çalışmayan yok. Edirne’den Ardahan’a, Hatay’dan Sinop’a bütün üyeleri ve bütün bileşenleri çok büyük bir sevinç ile çok büyük bir istek ile bu işe girdiler. İnanılmaz bir enerji ve sinerji var. CHP olarak uzun yıllar boyunca mücadelesini yaptığımız iktidara 24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce ile ulaşacağız. Bizim bu işi daha iyi yapacağımıza daha iyi uzlaştıracağımıza, barıştıracağımıza ve halkın refah ve mutluluğunu daha çok yükselteceğimize önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı adayımızın açıklayacağı projelerle ekonomiden eğitime, turizmden sanayiye, istihdamdan, yurtdışı ilişkilerine, gençlerin sadce diploma sahibi işsizler olmasından da diplomalı çalışan olması noktasına kadar birçok proje açıklanacak. 16 Nisan referandumunda ‘Hayır Bileşenleri’ olarak isimlendirdiğimiz Millet İttifak adıyla CHP, İYİ, Saadet Partisi ve Demokrat parti olarak milletvekili seçimlerine birlikte giriyoruz. Cumhurbaşkanı adayı herkesin kendi adayı var. 24 Haziran’da 1. turu geçtikten sonra 8 Temmuz’da 2. turda CHP adayının ipi göğüsleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bütün göstergeler bu müjdeyi gösteriyor. Öncelikle ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olur. Çünkü önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin kazanmasıdır. Siyasetin amacı da halka hizmettir. Buradan çok başarılı bir sonuçla CHP çıkacak ve tekrar Türkiye Cumhuriyetini güçlü, zengin ve itibarlı bir ülke haline getirecektir” dedi.

 

PEKCANLI: “FARKLI YERE ÇEKMEK İSTEYENLERİN DERDİ BAŞKA”

İnce’nin HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaretine yönelik söylemlere de cevaplayan Pekcanlı; “İnce sadece Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmedi. Cumhurbaşkanı Adayı olan herkese başarı ziyaretinde bulundu. Biz, bunu farklı yere çekmek isteyenlerin derdi başka. Biz bu tür söylemlere takılmıyoruz. Bu da bir cesaret işidir aslında. Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesi miting alanında büyük bir alkış aldı. Artık bazı şeyleri aşmamız gerektiğini düşünüyorum. Meral Akşener’i de Temel Karamollaoğlu’nu da ve hemen akabinde Edirne mitinginden hemen sonra Cumhurbaşkanı ile de görüştü. İnsanların bu konuya takıldığına inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BEKİR TÜCCAR
Bu haber 7103 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK