DOSYA RAFTAN İNDİ, CEZAEVİ YOLU GÖRÜNDÜ

DOSYA RAFTAN İNDİ, CEZAEVİ YOLU GÖRÜNDÜ

13 Nisan 2018 - 05:16

Edirne’de komşusu 61 yaşındaki şüphelinin 10 yaşındaki kızına devamlı para vermesinden şüphelenen anne savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı verilen dosyada yeni deliller elde edilmesi üzerine karar resen kaldırıldı ve 61 yaşındaki şüpheli hakkında 4 ilkokul öğrencisine 5 TL karşılığında cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle iddianame hazırlandı.

İddialara göre, Edirne’nin İstasyon Mahallesinde yaşayan 61 yaşındaki Yılmaz O.’nun 10 yaşındaki kız çocuğu B.D.’ye devamlı para vermesinden şüphelenen annesi N.D. savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu hakkında savcılık tarafından ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı verdi. Daha sonra dosyada yeni deliller elde edilmesi üzerine karar resen kaldırıldı ve soruşturmaya devam edildi. İddialara göre soruşturmaya konu olan olay şöyle gerçekleşti.

Edirne’nin İstasyon Mahallesinde yaşayan ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki B.A. dedesinin komşusu 61 yaşındaki Yılmaz O. ile tanıştı. İlerleyen zamanlarda şüpheli Yılmaz O. mağdur B.A.’ya 5-10 TL harçlık vermeye başladı. Bir gün Yılmaz O. dedesinin bahçesinde oturan mağdur B.A.’ yı evine davet etti. Yılmaz O. evine gelen B.A.’ya “arkadaşların yok mu onları da getir” dedi. Bir müddet sonra B.A. okul arkadaşları 8 yaşındaki S.Y. ve 9 yaşındaki H.S. ile birlikte Yılmaz O.’nun evine gittiler ve Yılmaz O. çocuklara 20 TL parayla birlikte meyve ikram ettikten sonra çocuklar evden ayrıldı.

İlerleyen günlerde mağdur ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki B.D. okul arkadaşı B.A.’nın evine gitti. B.A. “Ben Yılmaz amcanın evine gidiyorum” diyerek evden ayrıldı. Bir müddet sonra 30 TL ile gelen B.A. “ Yılmaz amcaya temizlik yaptım” dedi. İlerleyen günlerde B.D.’de şüpheli Yılmaz O’nun evine gitti. İlerleyen dakikalarda Yılmaz O. mağdur B.D.’ye yaklaşmak isteyince B.D. kaçtı.

İlkokul öğrencisi mağdur 9 yaşındaki B.A. şüpheli Yılmaz O.’nun daveti üzerine evine gitti. Mağdur B.A.’nın oturduğu yerin yanına Yılmaz O.’da oturduğu sırada fermuarını açarak cinsel organını çıkardı ve B.A.’nın dokunmasını istedi. Mağdur B.A.’da “küçüğüm yapamam” diyerek evden çıktı.

İlkokul öğrencisi 8 yaşındaki S.Y. de bir gün şüpheli Yılmaz O.’nun evine yalnız gitti. İlerleyen dakikalarda Yılmaz O. merdivenlerden düştüğünü belirterek pantolonunu çıkarttı ve mağdur S.Y.’den cinsel organına krem sürmesini istedi. Mağdur S.Y.’nin kabul etmemesi üzerine Yılmaz O. zorla istediğini yaptırdı ve orgazm oldu. Daha sonra “sakın kimseye söyleme” diyerek telkinde bulundu. Mağdur S.Y. bir müddet sonra okul arkadaşı mağdur B.A. ile görüştüğünde şüpheli Yılmaz O.’nun B.A.’ya da aynısını yaptığını öğrendi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli Yılmaz O. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan sağlık kontrolünün ardından Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Edirne Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklu sanık Yılmaz O. hakkında “Çocuğun cinsel istismarı, Hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetten yoksun kılma” suçlarından hazırlanan iddianame Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Hazırlanan iddianamede “ 2002 yılında eşinden boşanmış Yılmaz O. İstasyon Mahallesinde kiracı olarak bulunduğu binada tek başına yaşadı. Şüpheli öncelikle komşusu olan 9 yaşındaki B.A. ile dedesinin arkadaşı olması sebebi ile tanıştı. B.A.’ya 5-10 TL arkadaşları ile oynadığı sırada 20 TL vererek gerek B.A.’yı evine davet ederek sadece konuşup güven verip B.A.’nın sık sık evine gidip gelmesini sağladı. Oluşturduğu bu güven içerisinde B.A.’dan diğer arkadaşlarını getirmesini de isteyerek diğer mağdurlarla da tanıştı. Mağdurlara zaman zaman para vererek, evlerine geldiğinde tabletini kullandırarak ve meyve ikram ederek güvenleri kazandı. Güvenini kazandığı mağdurları evine yalnız olarak davet etmeye başladı. Şüpheli Yılmaz O. mağdur S.Y.’ye kendisini orgazm eylemini gerçekleştirdiği, mağdur B.A.’ya da aynı orgazm işlemini gerçekleştirdiği, mağdurlar B.D. ve H.S.’ye okşamak ve dokunmak suretiyle cinsel istismar eylemini gerçekleştirdiği. Mağdurların samimi tutarlı, olayları birbiri içerisinde sıralamaya uygun ve ayrıntılı anlatımları karşısında şüpheli Yılmaz O.’ nun suçtan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilmeyeceği anlaşıldığı” ifade edildi.

Kaynak: ŞENER URFA/ ÖZEL HABER
Bu haber 8234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK