EDİRNE’NİN TURİZM DUAYENİ ANILDI

EDİRNE’NİN TURİZM DUAYENİ ANILDI

12 Eylül 2017 - 06:16

Edirne’nin turizmi ve tanıtımında büyük işler yapan TÜRSAB Boğaziçi Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Karagöz, ölümünün 4’üncü yılında turizmciler ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

 

TÜRSAB Boğaziçi Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı ve de Minka Turizm Ltd. Şti. (Minka Travel)’in sahibi olan Edirneli turizmci ve Nejat Karagöz, ölümünün 4’üncü yıl dönümünde sevenleri tarafından anıldı. Duayen turizmci Karagöz’ün mezarı başında anma programı düzenlenerek dualar okundu.

 

DİNAR: “BÜTÜN PÜF NOKTALARINI KENDİSİNDEN ÖĞRENDİK”

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, turizmin bütün püf noktalarını kendisinden öğrendiklerini ifade ederek; “Nejat abi Türkiye’de turizm denilince akla gelen duayenlerden bir tanesiydi. Kendisi son zamanlarda da TÜRSAB’ın Marmara sorumlusuydu. Bizim için kendisi büyük bir şanstı. Kendisini tanıyana kadar gözlerimiz kapalıydı. Turizm hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Ama O, bir Edirneli olarak tamamen görevini fazlasıyla yaptı ve bize turizmi öğretti. Biz İstanbul’a gittiğimizde müşterinin ayağına gelmişsiniz gelin böyle beklemekle olmaz dedi. Bize çok güzel organizasyonlar yaptı. Turizm acenteleriyle birebir olarak görüştürdü. Oralarda Edirne’yi anlatmak fırsatımız oldu. Ben şuanda turizmden bir parça ekmek yiyorsam Allah rahmet eylesin kendisinin hakkı var” ifadelerini kullandı.

 

ERTENE: “EDİRNE’Yİ ÇOK GÜZEL TANITTIRDI”

Küçük Ev Işıkları İşletmecisi Hasan Ertene de Karagöz’ü her sene mezarı başında anmayı kendilerine bir görev bildiklerini söyleyerek, “Nejat kardeşimiz ile ben İstanbul’dan beri tanışıyorum. Bana ve Edirne’ye çok faydası dokundu. Ben onu yaklaşık 20 senedir tanıyorum. Ölümü erken oldu. Bizleri İstanbul’a çağırdığında yaklaşık 8 tane etkinlik yaptık onun sayesinde. Edirne’yi çok güzel tanıttırdı. Biz kendisini her sene mezarı başında anacağız bunu kendimize bir görev adettik” dedi.

 

NEJAT KARAGÖZ KİMDİR?

26 Şubat 1957 İstanbul doğumlu olan Nejat Karagöz, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur. TÜRSAB Boğaziçi Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. İlk seyahat acentesini 1982 yılında NAMTUR LİMİTED ŞİRKETİ adı altında kurmuştur. 1985 yılında Namtur Ltd. Şti. ismini Minka Turizm Ltd. Şti. (Minka Travel) olarak değiştirmiştir; 30 yıllık turizm hayatında son 22 yıldır Minka Turizm Ltd. Şti. olarak sektöre hizmet vermiştir. Bunun yanı sıra Bodrum, Kuşadası, Mürefte, Ören, Uludağ gibi turistik bölgelerde de otel işletmeciliği yapmış. Uzun süren tedavisi sonucu 11 Eylül 2013 tarihinde vefat etmiştir.

Kaynak: BEKİR TÜCCAR
Bu haber 2008 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Edirne'de şiddetli fırtına
Edirne'de şiddetli fırtına
HAYDİ HAYIRLISI
HAYDİ HAYIRLISI