“EDİRNE’Yİ UÇURURUM”

“EDİRNE’Yİ UÇURURUM”

17 Kasım 2017 - 03:08

Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’den yine çok konuşulacak açıklamalar geldi. Sedefçi, merak edilen hangi partiden aday olacağı konusunda; “Aklım AK Parti, Kalbim CHP diyordu ancak kalbim kırıldı. Eğer ki AK Partiden aday olursam yüzde 50 oy alır, Edirne’yi uçururum” dedi.

 

Sert ve iddiaları sözleriyle Edirne’nin siyaset gündeminde çok konuşulan Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, basın emekçileriyle bir araya geldi. Sedefçi, basın emekçileriyle birlikte yaptığı toplantıda sorularını yanıtlarken gündemde konuşulan “Hangi partiden aday olacak?” ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya yönelik sert sözlerle cevap verdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı da yine sert bir şekilde eleştiren Sedefçi; “Halk sever değil, müteahhit sever. Siyasi bir hain” sözlerini kullandı.

 

“A BE RECEP, 3 SENE SEN UYUDUN MU?”

Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin gündemindeki ilk konu son günlerin en çok konuşulan projesi kentsel dönüşüm projesiydi. Sedefçi, kentsel dönüşüm projesinin 2014 yılında seçim kampanyasında kendi fikri olduğunun altını çizerek; “2014 yılında seçim kampanyamda benim en önemli seçim vaatlerimden bir tanesi de kentsel dönüşümdü. 2014’den 2017’ye 3 yıl geçti. A be Recep, 3 sene uyudun mu sen? 3 yıl boyunca ne yaptın? Yattın keyfini yaptın. Zevkini yaptın şimdi mi aklına geldi kentsel dönüşüm. Benim seçim kampanyamdaki bir konuydu kentsel dönüşüm niye mi? Edirne’ye 2019-20 yılında hızlı tren gelecek. Edirne-İstanbul arası 55 dakikaya düşecek. İstanbul’da yaşayan bir insan Edirne’de yaşamak istiyorsa, hızlı trenle İstanbul’daki işinden çıkıp Edirne’deki evine gelecek. İstanbul’un elit kısmı Edirne’den ev alacak ve yaşayacaklar. Edirne’ye katkı sağlayacak. Dünyanın birçok ülkesinde bu durum bu şekilde. Paris’de, Prag’da gibi pek çok şehirde hızlı tren varsa kentin merkezine çalışmaya gelir, banliyösünde kalmaya gider. Edirne bu konuda çok avantajlı bir şehir. Edirne kazanacak” dedi.

 

“RECEP HALK SEVER DEĞİL, MÜTEAHHİT SEVER BİRİ”

Sedefçi, gerçekleştirdiği toplantıda adeta açtı ağzını yumdu gözünü. CHP Edirne Teşkilatını, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya verdi veriştirdi. Sedefçi’nin ilk konusu Kentsel Dönüşümdü; “Kentsel dönüşümde iki seçenek var. Biri halktan yana kentsel dönüşüm diğeri de müteahhitten yana bir seçenek. Doğru planlamayı yapamazsan o iş aynen batar. Recep’e kalırsa bu iş, eline yüzüne bulaştırır. Bu işi Edirne Halkının menfaatine değil de müteahhitlerin menfaatine yapar. Recep halk sever biri değil, müteahhit sever bir insan”

 

SEDEFÇİ SORUYOR: “NE YAPTIN PARAYI RECEP? MÜTEAHHİTLERE VERDİN”

“Recep, 35 milyon TL bankalardan borç aldı. Ne yaptı parayı? 24 mahallemize hizmet mi yaptı? Recep, 35 milyon TL’yi 5 tane müteahhide verdi ve onları zengin etti. Biz bu seçimlerde seçilirsek mutlaka bu işi yapacağız. Doğru proje ve planlamayı halkta yana yapacağız. Müteahhitten yana değil”

 

“RECEP, FEVZİ’Yİ KULLANIYOR”

“Fevzi’nin babası Yıldırım semtinde doğduğumuz büyüdüğümüz bir arkadaşımızdır. Fevzi evladım sayılır bizim ancak Fevzi babalığın değerini hiç bilmiyor. Fevzi haddini, boyunu, kilosunu aşıyor. Üzülerek seyrediyorum. Recep cevap veremiyor ama Fevzi’yi kullanıyor. Bir İl Başkanı partinin babasıdır. Recep’in de tüm üyelerin de babasıdır. o emir almaz, emir kulluğu yapmaz. Ancak Fevzi şu an emir kulluğu yapıyor. Bütün Belediye Çalışanlarını partiye üye yaptılar. Bir İl Başkanı partiyi şişirmez, partiye sağlıklı üye yapar. Sağda solda partiye 11 bin üye yapmışlarmış-mış. Geç kardeşim bunları. Emirle, zorla üye olmazsan seni işten kovarım tehditleriyle partiyi büyütemezsiniz”

 

“BEN CHP SAYESİNDE VAR OLDUM ANCAK BEN CHP’YE KATKI SAĞLADIM”

“Yapılan en son seçimlerde aldıkları oylara bakın yüzde 36.7, 2009 seçimlerinde benim aldığım oy 57.8’di. yüzde 21 oy kaybetmişler. CHP’yi ufaltmışlar. 1994 yılında Edirne’deki CHP’nin oyu yüzde 4 iken yüzde 35 ile Edirne Belediye Başkanı oldum. CHP’ye Belediye Başkanlığı kazandırttım. Bu benim emeğim, partiye katkım, desteğimdir. Bunu kimse inkâr edemez. CHP’ye en çok oy veren il olduk biz yönetimdeyken. Rekordur bu. Fevzi bunları öğren. Yıllarca CHP’ye onurumla namusumla destek verdim, katkı yaptım. Hiçbir şey yapmadı diyemezsin. CHP sayesinde var oldum ancak ben CHP’ye katkı sağladım. Bunu Edirne biliyor”

 

“AGANA FAZLA GÜVENME FEVZİ”

“Recep insanları kullanmayı sever. Recep’in gözünde insanlar mendil gibidir. Fevzi dikkat et. Recep kullandı yeterince sizleri. İl Başkanlığının bitmesi yakındır. Kongrede İl başkanı olarak da seni aday göstermeyecek. Fevzi çok kilo alıyorsun dikkat et. Sen en azından dürüst adamsın yediğini belli ediyorsun ancak Recep yediğini belli etmiyor. Ben sağlığıma dikkat ediyorum. Recep agana sor nasıl formda kaldığını, Takla mı atıyor, Amuda mı kalkıyor sor? Fevzi benim evladım sayılır. Neymiş bana dava açacakmış: ‘yemiş, yemiş’ diyorum diye doğru söylüyorum yemiyor musun? Yemek yapıyorsun, pilav yiyorsunuz imalathanede. Yediğini gösteriyorsun maşallah. Umarım bu konuşma sana fayda sağlar. Recep seni harcar. Kullandı artık dedim ya Recep inat eder belki seni aday yapma ihtimali olabilir. Belki sana katkım olabilir”

 

“BAŞINIZI KUMDAN ÇIKARIN, AYAKLARINIZ YER BASSIN”

“Koskoca CHP’nin Genel Başkanı gelmiş alanda bin kişi var onlar da belediye çalışanları. Halk yok orada. Başınızı kumdan çıkartın, ayaklarınız yer bassın. Halka güven verin. Halk size güvenmiyor. Kendinizi kandırmayın”

 

“RECEP İLE EŞİT ŞARTLARDA KOZLARIMI PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

“Recep Gürkan’ın aday olmasını istiyorum aday olması da kuvvetli muhtemel. Recep ile eşit şartlarda kozlarımı paylaşmak istiyorum. Onun mağdur olduğunu görmek istiyorum. Çünkü yıllarca bana namusumsun, şerefimsin diye söz verdi. Ancak namus kavramı Recep için sakız gibi. Çiğner atar. Edirnelilere sesleniyorum: Recep’e CHP’li diye oy verdiniz. Şu anda Belediyeyi CHP değil, Recep yönetiyor. Bu insanlar bu işi yapabilir mi? Ne yapar, ne eder? diye düşünerek oy veriniz. Halktan ricam artık kendinize oy veriniz, partiye değil. Aklım AK Partide, Gönlüm CHP’de demiştim. Değişen bir şey yok. Benim şu an hiçbir partiyle ilişkim yok. Daha düne kadar CHP’ye girmek istiyordum ancak engellerle, setlerle ve barajlarla karşılaştım. CHP Genel Başkanının da Recep Gürkan’ı över gibi konuşması da bu işin benim açımdan olmayacağını izlemini yarattı. Recep’in aday olmasını istiyorum. Recep ile hesaplaşmak istiyorum. Halkın nabzını yoklamak için bir takım geziler ve çalışmalar yapacağım. Halkın nabzına göre de çalışmalarıma yöne vereceğim. 5 yıl daha Belediye Başkanlığı yapmak istiyorum”

 

“BU GURUR VE HAYSİYET MESELESİ: ‘RECEP BİR SİYASİ HAİN’ ”

“Recep adaylığını açıkladığı zaman, benim 2 alternatifim vardı. Birincisi CHP’de kalıp yıllarca benimle beraber gezmiş, milletvekilliğine katkı yaptığım, sürekli ‘sen benim şerefimsin, namusumsun abi’ demiş bir insanla senin yerine geçiyorsa bunun hazmı zor. Ben kalkıp da onurum şerefimi ayaklar altına alarak benim yerime geçen bir siyasi hain ile aynı partide kalıp kolunu kaldırmam. Şerefim ve namusumla mağlup olurum. 6 tane aday vardı. Recep aday değildi. Aday olsaydı kolunu kaldırırdım”

 

“AK PARTİDEN ADAY OLURSAM YÜZDE 50 OY TOPLAR, EDİRNE’Yİ UÇURURUM”

“Aklım AK Partide, Kalbim CHP’de demiştim. Kalbim kırıldı. CHP Genel Başkanı Edirne’de Recep Gürkan ile çalışacağını belirtti. Aday olacaksam eğer AK Parti veya İYİ Parti’den aday olurum. Ancak hangi partiden olursa olsun seçilsem bile ben değişmem ben Hamdi Sedefçi olarak kalırım. Ben Atatürkçü, Çağdaş ve Demokrat bir adamım. Benim için particilik seçim bittiği gibi biter. Recep gibi CHP’lileri işe alırım demem. İşinin ehli insanları çalıştırırım. Ancak AK Partiden aday olursam yüzde 50 oy toplar, Edirne’yi uçururum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: BEKİR TÜCCAR
Bu haber 2538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI