Reklam
  • Reklam
ENGELLEYEMEZLER
Reklam

ENGELLEYEMEZLER

30 Haziran 2018 - 05:28
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması talimatını sert dille eleştirdi. Pekcanlı, “Şehit cenazeleri olması durumunda şehitlerimizin huzurunda olacağız, bunu engelleyemezler.” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bu topraklarda kimse PKK’yı yeşertemez. Valilere müsteşarımız üzerinden CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin talimatı gönderdim. Onların gideceği adres PKK terör örgütü mensuplarının cenazeleri var, o leşleri biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz, onlara bir kişilik kontenjan orada ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de beraber olacaklar” açıklamalarına Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ilk tepkisini sosyal medya üzerinden paylaştığı askerlik fotoğrafıyla verdi.

Paylaştığı askerlik fotoğrafına askerliğinin altı aylık kısmını Kuzey Irak’ta geri de kalan kısmını da Silopi’de yaptığını ekleyen Pekcanlı, “ Ben bu vatan için gerekirse bir daha o dağlara çıkar askerlik yaparım. Bu talimatı ancak partinizde bulunan kişilerin askerlik yapmamış çocuklarına uygulatırsın. Ben şehidimi gördüğüm yerde hazır ola geçer duamı da ederim” sözlerini paylaştı.

Daha sonra Pekcanlı dün basın toplantısı düzenledi. Bakan Soylu’nun talimatını toplumsal çatışma ve kaos çağrısı olarak nitelendiren Pekcanlı, “Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır” açıklamasında bulundu.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu açıklamanın neresindedir diyen Pekcanlı, “Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, derin mahfillerde hazırlanmış bir kaos planı olduğunu gösterir” dedi.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir diyen Pekcanlı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.”

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ