Fenerbahçe Evi temeli atıldı

Fenerbahçe Evi temeli atıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ilki Edirne kurulacak olan Fenerbahçe Evinin temel atma törenine katıldı.

30 Kasım 2017 - 08:09

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ‘Hedef 1 Milyon Üye’ projesi kapsamında ilki Edirne’de yapılacak olan Fenerbahçe Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Edirne Karabayır mevkiine yapılacak olan Fenerbahçeliler Evi’nin temel atma törenine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Silviri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Edirne Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Cavit Alamut ve üyeler, Fenerbahçeli taraftarlar ve Edirne’nin tanınmış iş insanları temel atma törenine katıldı. Temel atma töreni öncesinde Fenerbahçe SK Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Evi hakkında yetkililerden bilgi alarak proje alanını gezdi. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün dev projesi Hedef 1 Milyon Üye kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında yapılması planlanan Fenerbahçe Evleri’nin ilki olan Edirne evi ise 2018 yılının Mayıs ayında bitmesi planlanıyor. İlk alınan arsalardan olan merkeze 9 kilometre uzakta İskender Mahallesi'ndeki 15 bin 500 metrekarelik arazide kurulacak Fenerbahçe Evi için temel atma töreni düzenlendi. Fenerbahçe Evinde olimpik yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol sahası ve halı saha da bulunacak.

 

ALAMUT: “İLKİNİN EDİRNE’DE YAPILMASINDAN DOLAYI BÜYÜK BİR HEYECAN VE GURUR YAŞIYORUZ”

Temel atma töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Fenerbahçeliler Derneği Cavit Alamut, 1 Milyon Üye’ projesi kapsamında Türkiye’nin her yerine yapılması planlanan tesislerin temelinin ilkinin Edirne’de atılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Başkanımız defalarca medyada olsun, görüşmelerimiz de olsun. Edirne’ye tesis yapacağını dile getirmişti. 1 Milyon Üye’ projesi kapsamında gerçekleştirilen Fenerbahçe Evlerinin müjdesini vermişti. İlkinin Edirne’de yapılmasından dolayı büyük bir heyecan ve gurur yaşıyoruz. Tesisimiz tüm Edirne’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

GÜRKAN: “KENT İÇİN DEĞERLİ BİR AVANTAJDIR”

Edirne Fenerbahçeliler Derneği Cavit Alamut’un ardından temel atma töreninde konuşma gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Aziz Yıldırım’ın Türkiye’nin her bir noktasına Fenerbahçe Tesisleri yapmak için bir proje başlattığını ve bu proje kapsamındaki ilk tesisin ise Edirne’ye yapıldığını söyledi. Edirneliler olarak bundan gurur duyduklarını ifade eden Gürkan; “Fenerbahçe gibi ülke sınırlarını aşmış, dünya çapındaki bir marka değeri olan bir kulübün bir kentte tesisin olması, kent için değerli bir avantajdır. Edirne nüfus olarak küçük bir kent olarak görülebilir ama özgün ağırlığı çok büyük olan değerli ve anlamlı bir kenttir. Tüm dünyada turizm trendlerini takip eden kurumlar vardır. 2 hafta önce euromonitor turizm verilerini yayınladı. Edirne dışarıdan baktığınızda nüfus olarak küçük bir kent görünebilir. Ancak özgül ağırlığı çok fazla olan, çok büyük ve çok anlamlı bir kenttir Edirne. Size sadece bir rakam vereceğim. Eminim ki birçoğunuz 'Vay be, hadi ya' diyeceksiniz. Tüm dünyada her yıl turizm trendlerini takip eden kurumlar vardır. Tüm dünyada en çok turist çeken 100 şehir listesinde Türkiye’den 4 şehir var. İstanbul, Antalya, Artvin ve Edirne var. 2016 verileri ile o şehirde 24 saat kalma raporuna göre Edirne tüm dünyada 68. Sırada. Fenerbahçe gibi dünya çapında marka olmuş bir kulübün Edirne gibi bir kentte tesisinin olmasının Edirne için de çok büyük bir katma değer” şeklinde konuştu.

 

GÜRKAN: “GÜNEŞİ HEDEFLİYORUZ”

Başkan Yıldırım’a seslenerek yapılan yatırımın ve yatırım yapılan Edirne’nin doğru bir kent olduğunu ifade eden Gürkan, “Fenerbahçe gibi bir kurumun Edirne’de tesisi olması 2 milyon 845 bin turistin daha da yukarılara çekilmesine neden olacaktır. Bu sadece Edirneli Fenerbahçelilere değil, Edirne’de yaşayan her takıma mensup tüm Edirnelilere katma değer yaratacak. Fenerbahçe nasıl 10 Kasım’da Anıtkabir’e akıyorsa, Edirne’de de bu kucaklayıcılığını göstermiş olacak. Bunun için gerçekten değerli başkanımızla gurur duyuyoruz. Edirne’de yapılacaklar bununla sınırlı değil. Turist sayısını 10 milyona çıkartmak hedefimiz. Hayalleri olmayanın hedefleri de olmaz. Belki 10 milyon olmaz belki 8 milyonda kalır ama biz Güneşi hedefliyoruz ama ıskalasak bile yıldızlara mutlaka ulaşacağız” dedi. 

 

YILDIRIM: “İLKİNİ DE BURADA BAŞLATIYORUZ”

1 Milyon Üye Projesi’nin başlangıç noktasının Edirne olduğunu ifade eden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, “Edirne’den Kars’a Sinop’tan Antalya’ya ve Türkiye’nin her toprağını kapsayacak şubelerinin kurulduğu yerde Fenerbahçe Evleri yapacağımızı 1 milyon projesine başlarken söz vermiştik. Ve ilkini de burada başlatıyoruz. 1 milyon üye projesiyle halkı kulübün içine sokarak, demokrasiyi yaşatarak kulübün büyümesini sağlamak istiyoruz. Buna da sosyal yönden bugün burada başlangıcını yaptığımız Fenerbahçe Evleri’yle de destek olmak istiyoruz. Hayırlısı olsun diyorum. Edirne’ye katkısı olacaktır. Fenerbahçe bir markadır. Marka değerini iyi biliyoruz. Edirne’de Türkiye’nin daha Osmanlı’dan beri gelen büyük bir şehridir. İkisinin burada bir yerde birleşmesi, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

 

TÜRK FUTBOLUNUN BAŞ PEHLİVANI YILDIRIM

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a Kırkpınar’ı simgeleyen minyatür altın kemer hediye etti. Gürkan, “Edirne, Selimiye Camii ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Edirne, yağlı güreşlerin olimpiyatı olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile bir marka. Geçtiğimiz yıl 2199 pehlivan güreşti. Bu bir dünya rekoru aynı zamanda. Kırkpınar’da başpehlivan olan pehlivanda 1 yıl boyunca Türkiye’nin başpehlivanı sayılır. Geleneği öyledir. 3 yıl üst üste başpehlivan olan pehlivan altın kemerin ebedi sahibi olur. Aziz Yıldırım’a her 3 yıl için altın kemer versem, hesapladım belediye olarak batıyoruz, çok 3 yılı var çünkü. Başkanımıza Türk Sporunun, Türk futbolunun başpehlivanı olarak altın kemerin minyatürünü veriyoruz. Bende Edirne Belediye Başkanı olarak Kırkpınar’ın ev sahibi olarak altın kemeri takdim etmekten mutluluk duyarım” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Aziz Yıldırım da Gürkan’a üzerinden Recep Gürkan yazan 22 numaralı Fenerbahçe forması takdim etti. Temel atma töreninin ardından Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a ‘Türk Futbolunun Başpehlivanı’ diyerek minyatür altın kemer hediye etti.  

Törenle atılırken daha sonra Fenerbahçeli yöneticiler ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kurduğu takımlar arasında sembolik bir halı saha maçı gerçekleşti. Halı saha sonrası Aziz Yıldırım’a 22 numaralı Edirnespor forması takdim edildi.

 

Bu haber 4669 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DUYUN BU FERYADI!
DUYUN BU FERYADI!
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ