FERYATLARI DUYULDU

FERYATLARI DUYULDU

15 Mayıs 2018 - 05:45

Edirne’nin Babademirtaş Mahallesinde yaşayan Ercan çifti, kalp yetmezliği hastası olan 4 yaşındaki çocukları Alperen Ercan’ın ameliyat olmazsa hayatını kaybedeceğini ve ameliyat masrafları için 35 Bin TL’ye ihtiyaçlarının olduğunu belirterek gazetemiz aracılığıyla yardım feryadında bulundular. Ailenin feryadına duyarsız kalmayan Edirneliler maddi ve manevi destekte bulundular ve Ercan çiftinin çocukları dün ameliyat oldu.

Gazetemizin 09 Mayıs 2018 tarihinde manşetinde yer verdiği ‘DUYUN BU FERYADI’ başlıklı haberimizde, Babademirtaş Mahallesinde yaşayan 2 çocuklu Fikret ve Zerrin Ercan çiftinin en küçük çocukları 4 yaşındaki Alperan Ercan’a kalp yetmezliği hastalığı teşhisi konulduğu, en kısa süre zarfında yapay kalp cihazı takılması gerektiği ve Alperen’e bu cihazın takılması için ailenin 35 Bin TL’ye ihtiyaçlarının olduğu belirtilmişti.

Haberimizde baba Fikret Ercan’ın hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulunduğu, oğlunun 4 yaşında ve kalp yetmezliği hastası olduğu, oğlunun hayatını kaybetmemesi için yapay kalp cihazı takılıp ameliyat edilmesi gerektiği, 8 aydır çeşitli hastanelerde tedavi gördüğü ve maddi açından zor durumda oldukları belirtildi.

Anne Zerrin Ercan’da açıklamalarda bulunduğu esnada gözyaşlarına hakim olamamış oğlunun sağlığına kavuşmasını istemişti. Zor durumda olduklarını belirten anne Ercan “Allah rızası için oğlumun ameliyat olabilmesine yardımcı olsunlar. Tek isteğim oğlumun sağlığına kavuşması. Ne olacağını biz de bilmiyoruz. Acil ameliyat olması gerekiyor ama imkanımız yok" açıklamasında bulunmuştu.

Haberimizin gazetemizde ve sosyal medya hesaplarımızda da paylaşılmasının ardından Ercan çiftinin feryat çağrısına Edirneliler duyarsız kalmadı. Gerek gazetemizi arayıp aileyle irtibata geçen gerekse aileyle telefonla irtibata geçen Edirneliler aileye maddi ve manevi destekte bulundular.

Yapay kalp cihazının takılması ve ameliyat için gerekli ücretin tamamlanmasının ardından Ercan çiftinin 4 yaşındaki oğulları Alperen Ercan dün ameliyat oldu.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 6748 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK