Reklam
  • Reklam
FUTBOLCU FABRİKASI ŞÜKRÜPAŞA S.K
Reklam

FUTBOLCU FABRİKASI ŞÜKRÜPAŞA S.K

06 Temmuz 2018 - 11:32
Reklam

Yaklaşık 4 yıl önce kurulan Şükrüpaşa Spor Kulübü, Edirne altyapı kategorilerinde son dönemde aldığı başarılarla ve gerçekleştirdiği transferlerle adından söz ettiriyor. Katıldığı tüm altyapı kategorilerinde şampiyonluk parolası ile çıkan Şükrüpaşa SK, kazandığı şampiyonlukların yanında, kupayı kazanamasa da derece ile bitirmeyi başarıyor.

TRANSFERDE GÖZDE  ŞÜKRÜPAŞA S.K

Altyapı kategorisinde mücadele eden Şükrüpaşa Sk yaptığı transferler ile de dikkat çekiyor. İki  sene önce 20005 doğumlu Ulaş Ataş’ı Kasımpaşa SK’ ya, geçen sene 2005 doğumlu Efe Murat Güler’i Elazığspor’a veren Şükrüpaşa SK‘nın 2006 doğumlu sporcusu Atahan Kırlarıgezer Kasımpaşa SK ve Altınordu SK scoutları tarafından ,2006 doğumlu Yusuf Talha Yılmaz Kasımpaşa SK scoutları tarafından beğenilmiş ,her 2 kulüp tarafından davet edilmiştir. Ağustos ayında yapılacak kamplara davet edilen 2 sporcunun transferinin büyük ölçüde gerçekleşmesi bekleniyor.

Amacı toplumsal ahlaki değerlerini benimseyen , saygılı, sorumluluk sahibi, güvenilir bir kişilik oluşturarak futbola özgü beceri ve yetenekli bireyler yetiştirmek olan Şüküpaşa Spor Kulübü’nü çalıştıran Erdal Erdaş ve Şerafettin Mutluer tam bir futbol aşığı teknik sorumlu olarak karşımıza çıkıyor. Vakitlerinin çoğunu futbola adayan 2 teknik sorumlu özellikle şehir dışı turnuvalara çok önem veriyor.

“MAÇ EKSİKLERİNİ  ÖZEL TURNUVALARLA GİDERİYORLAR “

Şükrüpaşa S.K Takım Sorumluları Erdal Erdaş ve Şeref Mutluer yaptıkları açıklamada   ‘’Turnuvaların sporcularımızın özgüven ve tecrübe kazanımı konusunda etkili olduğunu düşünüyoruz. Özellikle şehir dışında yapılan turnuvalara katılım göstermeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın futbol gelişimi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Altyapı çalışmalarının önemli bir parçası olan ve yıl içerisinde yapılan maç sayısının artması adına bu tarz turnuvalara katılım göstermeyi ve katılım gösterilen turnuvadan ve gelecek deneyimi kazanımını çok önemli görüyoruz. Farklı bölgelerden iyi takımlara karşı mücadele etmek özgüven kazanma ve tecrübe kazanma açısından önemlidir. Geçtiğimiz yıl içerisinde Ekim ayında 2005-2007-2008 yaş grupları ile Antalya Kremlin Kupasına, Nisan ayında 2009-2010 yaş grubu ile Kuşadası Minikler Kupasına, Mayıs ayında 2007 yaş grubu ile Kızılcahamam Elit Kupasına ve son olarak Haziran ayında 2005 yaş grubu ile Uluslararası U13 kupasına katılım gösterip dereceler kazanmış bulunmaktayız. Ayrıca Mayıs ayı içerisinde Edirne eki 2 kulübümüz ile birlikte düzenlediğimiz 2008 yaş grubu turnuvasında başta Süper Lig takımlarından Kasımpaşa SK ve Başakşehir SK olmak üzere Türkiye’nin sayılı altyapı takımları katılım göstermiş olup  ,kulübümüz Başakşehir SK ‘yenilip,Kasımpaşa SK karşısında galip gelerek önemli bir başarılı sonuca imza atmıştır. Eylül ve Ekim aylarında 2006-2007-2008-2009-2010 yaş grupları yönelik 2 turnuvaya daha katılmayı planlıyoruz’’ şeklinde açıklama yaptılar.

“AYNI ZAMANDA AHLAKLI VE SAYGILI BİREYLERDE YETİŞİYOR”

Yetenekli bireyler yetiştirmenin tek başına yeterli olmadığını söyleyen 2 teknik adam aynı zaman da ahlaklı ve saygılı olarak sporcu yetiştirmenin önemli olduğunu  ve sporcuları bu konuda eğittiklerini özellikle belirtiyorlar. ‘’Kazanmak için oyna- kurallara uy-rakiplere, takım arkadaşlarına, hakemlere, görevlilere ve seyircilere karşı saygılı ol-mağlubiyeti de kabullen- rüşvet, uyuşturucu, ırkçılık, şiddet ve futbolu tehdit eden diğer tehlikelerden uzak dur, futbolun itibarını düşürmeye çalışan kişilerin karşısında dur,  futbolun saygınlığını savunan kişileri onurlandır”  şeklindeki ilkelerine bağlı sporcular yetiştirmeye çalışan teknik sorumlular asıl hedeflerinin şampiyonluklar olmadığını belirtip, ahlaklı ve yetenekli sporcular yetiştirip Türk Futboluna kazandırmak olduğunu özellikle belirttiler.

 

Kaynak: MERT SOYLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI