İLK KADIN İLÇE BAŞKANI

İLK KADIN İLÇE BAŞKANI

05 Aralık 2017 - 06:40

Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe örgütü Pazar günü gerçekleştirdikleri ilçe kongresinde ilçe başkanlığını kazanan isim seçime Kırmızı Liste ile giren Özlem Becan oldu. Uzunköprü İlçe Başkanlığına seçilen ilk Bayan Özlem Becan oldu.

Toplam 355 delegesi bulunan CHP’de 349 oy kullanılırken, kullanılan oyların hepsi geçerli sayıldı. İlk defa seçime giren Özlem Becan’ın 136 oy ile ilçe başkanı seçildiği seçimlerde, mevcut ilçe başkanı İnanç Sülüş 133 oy alırken, Osman Aydın ise 80 oy alarak sandıktan üçüncü çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uzunköprü İlçe kongresi 03 Aralık 2017 Pazar günü Ege Düğün Salonu’nda yapıldı.

Üç adayın yarıştığı kongrede, Bayan Aday Özlem Becan 136 oyla CHP’nin Uzunköprü’de ilk Kadın İlçe Başkanı oldu.  Üç listenin çarpıştığı kongrede Kırmızı liste ile yarışan Özlem Becan, 136, Beyaz Liste İnanç Sülüş 133, Mavi Liste 80 oy aldı.

CHP ilçe kongresine, Balıkesir Milletvekili Mehmet Havluca, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Edirne eski Milletvekilleri Nejat Gencan, Bilgin Paçarız, Kemal Değirmendereli, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Kırcasalih Belediye Başkanı Suat Karakaş, Pankobirlik Başkanı Ramis Özgen, Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, MHP ilçe Başkanı Ayhan Yeni, DP ilçe Başkanı Münir Aydın, STK Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Balkan, CHP İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve delegeler katıldı.

Kongreyi CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Havluca Başkanlığı’nda Osman Akgün, Tamer Şahin ve Zeliha Tokatlı’dan oluşan divan yönetti. Kongrede 349 delege oy kullandı. Üç liste ile gidilen seçimler sonucunda 2 rakibini geride bırakan Özlem Becan Uzunköprü CHP’de ilk kadın ilçe başkanlığına seçildi. Parti yönetimine seçilenlerin önümüzdeki günlerde görev bölümü yapacakları öğrenildi.

CHP İlçe Başkanı Özlem Becan ve yeni seçilen yönetim kurulu ile birlikte 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine çalışacaklarını belirtti. Becan; yaptığı açıklamada; “Görüyoruz ki, parlamenter sistemin yok edilmesi için çalışalar, bugün tek adamlığın nelere mal olduğunu açık açık görüyorlar. Seçimle iş başına gelenler, bir kişinin isteği ile ya istifa ettiriliyor, ya da şantaj yoluyla istifaya davet ediliyor. Bu da bizim, Anayasa değişikliğine karşı çıkmamızın ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Bütün hedefimiz, 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmak. Bu seçimleri kazanarak yeniden parlamenter sisteme Türkiye’yi döndürmek olacak.” dedi.

Bu haber 1992 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKANDAN KONTRATAK
BAŞKANDAN KONTRATAK
KILIÇDAROĞLU “GÜRKAN” DEDİ
KILIÇDAROĞLU “GÜRKAN” DEDİ