Reklam
  • Reklam
İNCE’YE BAĞIŞ YAĞIYOR
Reklam

İNCE’YE BAĞIŞ YAĞIYOR

12 Haziran 2018 - 11:02
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bağış yağıyor. İnce’nin hesabına seçim kampanyasında kullanması için, 10 milyon liraya yakın para yatırıldı. Bir destekte CHP Edirne İl Başkanlığından geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,  Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra bağış için hesap açtırdı. Bu hesaba ilk günden itibaren vatandaşlarca destek bağışları yapıldı. 3 milyonu aşkın vatandaş 1 liradan 13 bin liraya kadar bağışta bulundu.

Yasa gereği Cumhurbaşkanı adaylarına en yüksek devlet memuru aylığını geçmeyecek oranda ve en fazla 13 bin 900 lira bağış yapılabiliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da İnce'nin hesabına 13 bin 900 lira yatırmıştı. İnce’de Recep Tayyip Erdoğan dâhil tüm Cumhurbaşkanı adaylarına 500'er lira bağış yapmıştı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve beraberindeki partililer, Cumhurbaşkanı Adayları Muharrem İnce'ye bağış yapmak için bir bankanın önünde toplandı.

Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye Edirne’den bir nebzede olsa katkıda bulunmak için bütün örgütümüzle beraber bağış kampanyası başlattık diyen Pekcanlı, “Tüm partililerimizin gün boyunca bağışlarını bekliyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız İnce'yi zaten manevi olarak tüm kalbimizle destekliyoruz, maddi olarak ta seçim çalışmalarında bir nebze katkımız olursa ne mutlu bize. Biliyorsunuz yaklaşık 35 günde 76 miting düzenledi. Bu yüzden de biz bağış yaparak kendisine desteğimizi sürdürüyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Daha katılımcılar seçim kampanyasına destek olmak üzere bağış yaptı.

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ