MUHTARLARLA ÖZEL GÖRÜŞME

MUHTARLARLA ÖZEL GÖRÜŞME

16 Kasım 2017 - 06:42

AK Parti Edirne İl Teşkilatı ile AK Parti Edirne İl Genel Meclis Üyeleri, Edirne Merkeze bağlı köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

AK Parti Edirne Teşkilatı, gerçekleştirdiği toplantıyla Köy Muhtarlarıyla bir araya geldi. AK Parti Edirne İl Teşkilatıyla birlikte AK Parti İl Genel Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıda Edirne Merkeze bağlı 37 köy muhtarıyla çeşitli sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu. Toplantının büyük bir kısmı basına kapalı gerçekleşirken AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, toplantı hakkında bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu, göreve geldikleri ilk günden itibaren muhtarlarla bir toplantı düzenlemek istediklerini belirterek; “Merkez ilçe başkanlığı olarak kongre sonrası çalışmalarımızda ilimizin merkezine bağlı muhtarlarımızla beraber bir toplantı düzenlemek istedik. İl Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyelerimizle birlikte bu toplantıyı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

AKMEŞE: “HEM DEVLETİ VE HEM DE VATANDAŞI TEMSİL EDİYORLAR”

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Muhtarların devlet ile vatandaş arasında bağ kurduğunun altını çizerek: “Muhtarlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz çeşitli vesilelerle muhtarlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Çağrı kardeşimiz göreve geldiğinden bu yana ilk defa böyle bir toplantı yapıyoruz. Muhtarlık çok önemli bir müessese. En ücra köşeden en büyük mahalleye kadar hem devleti ve hem de vatandaşı temsil ediyorlar. Daha doğrusu devlet ile millet arasında bir köprü vazifesi görüyorlar. Muhtarlık hem kültürümüzün hem de demokrasimizin vazgeçilmez bir müessesesi. Bir yerde bir sorun varsa öğrenebileceğiniz tek yer muhtarlıktır” dedi.

 

ŞİİRLİ HATIRLATMA

Akmeşe, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hapse girmesine neden olan şiiri hatırlarak, “Muhtar bile olamaz” söyleminden yola çıkarak; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduktan sonra 41. kez muhtarlarımızla bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız’ın çok önemsediği ve önem verdiği bir konu. Bütün yurdumuzdan gelen muhtarlarımızla birlikte Türkiye’nin sorunlarını muhtarlardan dinliyor. Muhtarlık vazifesi son dönemlerde hem itibar kazandı hem de önem kazandı. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, okuduğu bir şiir nedeniyle ceza aldığında ‘Muhtar bile olamaz’ şeklinde muhtarlığın önemsenmeyen bir durumu vardı. Bizim iktidarımızla beraber muhtarlık önem kazandı. Bu durum muhtarlarımız için yeterli mi? Tabii ki de değil. Daha iyisi ve daha fazlası yapılması gerekir. Hükümetimiz döneminde Muhtarlıklarla ilgili pek çok iyileştirme yapıldı” şeklinde konuştu.

 

AKMEŞE: “HER KÖYÜN NE SORUNU VARSA ÇÖZÜM YOLU BULMAK İSTİYORUZ”

Bizim göremediğimiz Muhtarlarımızın gördüğü çok önemli problemler var. Biz de dedik ki bu problemleri muhtarlarımızdan dinleyelim. Hep birlikte çözüm bulup geliştirelim. Her köyün ne sorunu varsa çözüm yolu bulmak istiyoruz. Biz siyasetçiler olarak elimizden geleni yapacağız. Bu süreçten sonra da bu çeşit toplantıları sık sık gerçekleştireceğiz. Daha sonra merkez mahalle muhtarlarıyla bu tür toplantılar yapmayı düşünüyoruz. Merkez mahalle muhtarlarının sorunlarını da dinleyip, Edirne Belediyesi AK Parti Meclis Üyelerimizle birlikte çözüm yolları arayacağız. Toplantılarımızın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

BASINA KAPALI GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Edirne Teşkilatı ve 37 Köy muhtarları yapılan bilgilendirme konuşmalarından sonra toplantılarını basına kapalı gerçekleştirdi.

 

Kaynak: BEKİR TÜCCAR
Bu haber 1897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI