NAMERTTİR!

01 Şubat 2018 - 03:28 - Güncelleme: 01 Şubat 2018 - 05:07

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ankara temaslarından önce dün basın toplantısı düzenledi. Pazartesi gününe kadar Edirne’de olmayacağını belirten Başkan Gürkan, “Kayyum” dedikodularının gerçeği yansıtmadığının altını çizerek, kayyum dedikodusuna inananların üzüleceğini ifade etti.  Başkan Gürkan, “Hakkımızda bilgi ve belge olup bunu ilgili makamlara vermeyenler namerttir” açıklamalarında bulundu.

Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında Başkan Gürkan şu ifadelere yer verdi: “Partimizin Cumartesi ve Pazar günleri Ankara’da kurultayı var. Hem de bir resepsiyona katılmak için bu akşam Ankara’ya gideceğim. Pazartesi akşamı Edirne’ye döneceğim. Kimse merak etmesin görevden alınmadım, yerime kayyum da atanmadı, üzülenler olacaktır ama durum böyle. Müfettiş arkadaşlarımız 2 aydır belediyemizde çalışmalarını sürdürmektedirler. Hatta müfettiş arkadaşlara bizzat kendim didik didik edin dedim. Onlar da didik didik ediyorlar. Yıllardır bu hesapları veren biriyim. Bazıları bir şeyler söylüyorlar. Hakkımızda bilgisi, belgesi ve söyleyecek sözü olan müfettişler burada gidip söyleyebilir. Hiç rahatsız da olmayız. Ama hakkımızda bilgi ve belge olup bunu ilgili makamlara vermeyenler namerttir. Bu işler lafla olmuyor.

“AYAĞA KALDIRIP EDİRNE HALKI’NA HİZMETE SUNDUK”

Edirne Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi’nin Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırılacağına dair bize gayri resmi bilgiler ulaştı. Yani 20 yıldır 30 yıldır metruk bir halde duran içerisinde bir sürü gayri yasal faaliyetin yapıldığı bir alanı biz ayağa kaldırıp, Edirne Halkı’na hizmete sunduktan sonra Kültür Bakanlığı buraya göz koymuş ve kamulaştırma kararı almış diye bir bilgi geldi. Tabi bu bilgi resmi bir bilgi değil. Eğer böyle bir karar yoksa da özür dileriz. Ama varsa da Edirne halkı kendisine ait bir yerin kamulaştırılmasına Kültür Bakanlığı tarafından hangi amaçla olacak bilmiyoruz ki bu kanuni bir olayda olmayacaktır. Nasıl kamulaştıracaklar hangi gerekçeyle kamulaştıracaklar onu hep beraber göreceğiz.

“KIRKPINAR’DA GUİNNESS’E BAŞVURACAĞIZ”

2-8 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 657. Kırkpınar Yağlı Güreşlerimizin onaylarını aldık. Ocak ayı itibariyle 657’nci Kırkpınar Yağlı Güreşlerimizin çalışmalarına başladık. Bu yıl Kırkpınar’da farklı bir değişiklik yapacağız. Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuru yapacağız. Ve burada Dünya’da en çok yağlı pehlivanın güreş yaptığı yer olarak da Guinness Rekorlar Kitabı’nda Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin farklı bir alanda UNESCO’dan sonra tescilini de yaptırmış olacağız. Geçen yıl bildiğiniz gibi 2 bin 199 pehlivanımız kayıt yaptırmıştı bu tüm zamanların rekoruydu. Öyle zannediyorum ki bu yıl bu rekor daha da artarak tazelenecektir. Dolayısıyla biz de Guinness Rekorlar Kitabı’na da hem Kırkpınarımızın hem de yağlı pehlivanda en çok katılım olan organizasyon olarak kaydımızı yaptırmak istiyoruz. Arkadaşlarımızın evrakları hazırlıyor yakında başvurusu yapılacak.

“ŞENLİKLERİMİZ VAR”

5-6 Mayıs tarihleri arasında Kakava ve Hıdrellez şenliklerimiz var. Hıdrellez UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girdi. Yine bu yıl hem Kakava’nın hem Hıdrellez’in bir festival şeklinde yapılıp yapılmamasını önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Kakava’nın da UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girmesi için çabamız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 20636 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK