ORBAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ORBAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

12 Ocak 2018 - 04:17

Edirne Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odasının 2018 yılında gerçekleştireceği seçimde Mustafa Orbay ve yönetimi adaylıklarını açıkladı.

 

Edirne Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odasının 11 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştireceği seçimde Mustafa Orbay ve yönetimi adaylıklarını açıkladı. Bir restoranda gerçekleştirilen toplantıda adaylık konuşmasını gerçekleştiren Orbay, seçim vaatlerini açıkladı. Orbay;  “Edirne Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar odasının Başkan adayı Mustafa Orbay ve ekibi olarak ilk toplantı 11 Şubat ta çoğunluk toplanmadığı takdirde 18 Şubat 'ta gerçekleşecek olan Başkan seçimleri dolayısıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Edirne Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odasına yaklaşık 400 kayıtlı esnafımız bağlı bulunmaktadır. Berber, kuaför, güzellik merkezleri dışında fotoğrafçı, çiçekçi, gözlükçü, medikalci, etüt merkezleri, temizlik şirketleri gibi esnalardan oluşmaktadır. Esnafımız sorunları üst üste yığılmış ve içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Sorunlar= çözümü için gerekli hazırlıkları ve çalışmaları yaptık ve bu alanda hazırlıklarımızı tamamladık.

Şubat ayında gerçekleşecek olan seçimlerde de esnafın değişimden yana olduğunu ve yeni dönemde haksız rekabetin önlenmesi için yeni projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Değerli Arkadaşlarım, Esnaf ve sanatkârımızın sorunları bellidir. Odamıza kayıtlı tüm esnaf dostların daha iyiye ve rahata ulaşması, sorunlarının çözülmesi için başlıca önerilerimiz arasında; Öncelikli hedefimiz Ulaşılabilir ve hesap verebilir bir oda anlayışım hayata geçirmek.  Odamıza kayıtlı her üyemizin öneri ve şikâyetlerini paylaşabileceği bir platform hazırlamak amacındayız.  Kayıtlı tüm meslek gruplarının kazanç ve kalitelerini arttırmak yönündeki hedefimiz eğitim, teorik ve pratik kurs programları düzenlemek. Odamıza kayıtlı tüm üyelerimize, kimlik kartı oluşturmak. Herşeyin başı sağlık diyerek tüm üyelerimizin kan gruplarını tespit edip acil durumlarda yardımcı olmak ve ayrıca odamıza kayıtlı üyelerimiz için tıbbi ve temel yaşam desteği eğitimi aldırmak. Esnaf ve sanatkârlarda kayıt dışı işyeri açma ve kayıt dışı istihdamın yaygın olması sektörde haksız rekabete sebebiyet vermektedir. Bay-Bayan kuaförlerinden oluşan bir şov takımı kurmak ve öncelikle Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ve diğer festivallerde gösteri düzenlemek. Edirne ili olarak Türkiye çapında tanınmak. Esnaf ve sanatkâr tanımını günün şartlarına uygun olarak yeniden yapmayı düşünüyoruz.  13 yıldır yapılamayan esnaf ve sanatkârlar şurası iktidar olduğumuzda hemen toplayarak esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarına ortak çözüm yollarının bulunması için çalışmalara yoğunlaşacağız. Halk eğitim, Çıraklık eğitim okulu, Serhat kız meslek okulu işbirliği ile Odamıza kayıtlı üyelerimiz için eleman desteği sağlamak * Odamıza kayıtlı tüm üyelerimiz için Sağlık Petrol ofisi, Banka, KOSKEB ve Trakya Kalkınma Ajansı ve benzeri kuruluşlardan anlaşma yapmak ve adamı belirlediği yerlerde ucuz tatilimkanı sağlamak niyetindeyiz. Odamıza kayıtlı üyelerimizin emekli olduktan sonra da desteğimizi devam ettirmek ve ayrıca Odamıza kayıtlı meslek büyüklerimizin görüşlerini, deneyimlerini ve önerilerini almak üzere toplantı düzenlemek.  Üyelerimiz ve aileleri ile birlikte; tanışmak ve kaynaşmak adına piknik , kahvaltı ve iftar yemekleri düzenlemek istiyoruz . Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almak öncelikli görevlerimiz arasındadır. Odanın aidat ödenen bir yer değil esnaf arkadaşların kaynaşabileceği, dertlerine derman bulabilecekleri bir ortam yaratmak istiyoruz. Değerli Katılımcılar ve Basın Temsilcileri, Edirne Berberler Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın hiçbir sorunu çözülemez. Her meselenin bir kolayı vardır. Yeter ki samimi bir şekilde bunu isteyelim ve üzerine düşelim. İnşallah başta esnaf ve sanatkârımız olmak üzere, herkesin sorunu çok yakında çözülecek, yüzler gülecek ve umutlar tazelenecektir. Gösterdiğiniz nezaketten ve sabırdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Bekir TÜCCAR
Bu haber 2146 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET SON BULSUN"
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ
U13 VE U19 KURALARI ÇEKİLDİ