ÖRGÜTÜN YAPISI KÖTÜ
Reklam
Reklam

ÖRGÜTÜN YAPISI KÖTÜ

13 Eylül 2017 - 05:39
Reklam

CHP Edirne Merkez İlçe Üyesi Nurhan Işıkseren, 2012 de sağlıksız ve kötü örgüt yapısı ile kongrelere girildiğini ancak beş yılda bu sorunun çözümüne daire atılan adımların şekilsel kaldığını sonuç getirmediğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Belediye Başkanlarının kongre sürecini yönlendirmemelerinin, yönetimleri belirlemelerini önüne nasıl geçileceği’ hakkında dilekçeyi teslim edilmek üzere CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya teslim etti.

Işıkseren dilekçesinde şu ifadelere yer verdi, “ Geçen ay Belediye Başkanlarına 2018’de yapılacak olağan kurultay sürecine müdahale etmemeleri, çıkabilecek tartışmalarda pozisyon sergilemeleri yönündeki uyarınız da, yönetsel ve örgütsel sorunlarımızın boyunu yeterince ortaya koyuyor.

Peki nasıl çözülecek bu sorun?

Belediye Başkanlarının kongre müdahelesinin önüne nasıl geçeceksiniz? Umarım daha fazla geç kalmaz, somut adımlar atarsınız; mahalle delege seçimleri başlamak üzere zira. Dahası şudur; Sizden önceki genel başkandan miras bu sorun, CHP’ nin inandırıcılığını, güvenlirliğini ciddi ölçüde zedelemektedir. Partimizin siyasi etik değerlere, temiz toplum temiz siyaset anlayışına verdiği önemi lafta bırakmaktadır.

Sorunun vahametini iyice kavramak açısından , Edirne kamuoyuna defalarca yansıyan önceki ve şimdiki Belediye Başkanları arasındaki çekişmeden bazı yansımaları buraya da taşımak bilginize sunmak isterim.

CHP kimliği ile dört dönem Belediye Başkanlığı yapan Hamdi Sedefçi ile şimdiki Belediye Başkanı Recep Gürkan arasından süreklilik arz eden atışma da gösteriyor ki, partimizde ciddi boyutta siyasi ahlak sorunu var. Siyaseti rant kapısı gören anlayıştan kaynaklı bu ve benzeri davranışların önünü kesecek bir yönetim tarzının partimizde tesis edilmesi kaçınılmazlaşmıştır.

Evet, Belediye Başkanlarının örgüte müdahaleleri yaslandıkları koltuk gücü ile yönetimleri hatta temsil görevi üstlenecekleri belirlemeleri ciddi bir sorundur ve sadece maraza üretmektedir. Bu mahut durumun partimizin ileri taşımasına hiçbir katkısı bulunmadığı gibi, seçmen nezdinde de güven erozyonu yaratmaktadır.

Sonuç: Yukarıda değindim yönetsel ve örgütsel sorunlara çözüm geliştirmek amacıyla üye katılımlı bölge çalıştaylarının düzenlenmesini, Belediye Başkanlarının kongre sürecini yönlendirmelerinin, yönetimleri belirlemelerinin önüne nasıl geçileceğinin somutlaştırılması ve parti kamuoyuna duyurulmasını arz ve talep ederim”

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 1497 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUTLULUKLAR
MUTLULUKLAR
ACI BİLANÇO: 4 ÖLÜ, 34 YARALI
ACI BİLANÇO: 4 ÖLÜ, 34 YARALI