OTO PAZARI SİNEK AVLIYOR

OTO PAZARI SİNEK AVLIYOR

11 Şubat 2019 - 07:11

ÖTV indirimi ve ardından gelen süre uzatımı ikinci el otomobil satışlarını olumsuz etkiledi. Edirne’de her Pazar kurulan araba pazarında araba sahipleri kan alıyor. Çetin Cabir, Arabamı satmak için 2 aydır her Pazar araba pazarına gelmesine rağmen aracını bir türlü satamadığın söyledi.

ÖTV indirimi ve ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanma ile beraber araçlarını satmak isteyen vatandaşlar satamamaktan şikayetçiler. Araçlarının ikinci el durumuna düşmesi ile beraber sıfır araçlar için ÖTV indirimine gidilmesi sonrası nakit paraya ihtiyacı olanların ilk tercih arabasını satmak oluyor.

Edirne’de her hafta sonu açılan araba pazarına ilgi her geçen azalmaya devam ediyor. Arabasını satmaya gelenlerden   Tunç Yalçı,“Ben 2 hafta oldu buraya aracımı satmaya gelmeme rağmen alıcı bulamıyorum. Piyasanın durgun olması ile beraber kimsede ikinci el araba alacaklarda para yok” dedi.

 2 aydır her Pazar günü araba pazarına gelen araç sahibi Çetin Cabir, “Arabalarını satmaya gelenlerin uğrak noktası araba pazarına ben 2 aydır gelmeme rağmen bir türlü alıcı bulamıyorum. Kimsede para dönmemesi le beraber  kimse sıfır dışında ikinci el almak istemiyor. Benim paraya ihtiyacım olmasına rağmen her Pazar buradayım ama alan yok “dedi.

Kaynak: Mert SOYLU/ ÖZEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’YE DE BU YAKIŞIR
EDİRNE’YE DE BU YAKIŞIR
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU