ÖZEL ÇOCUKLARDAN DİNAR’A TEŞEKKÜR

ÖZEL ÇOCUKLARDAN DİNAR’A TEŞEKKÜR

07 Aralık 2017 - 07:18

Faika Erkurt Özel Eğitim Ortaokulu’nun ‘özel’ öğrencileri, Bahri Dinar’a teşekkür belgesi takdim etti.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Faika Erkurt Özel Eğitim Ortaokulu’nun ‘özel’ öğrencileri, Ciğerci Bahri Dinar’ı ziyaret etti. Dinar özel öğrencilere Meşhur Edirne Tava Ciğeri jesti sonrası öğrenciler Dinar’a teşekkür belgesi takdim etti.

 

AÇAR: “ ‘VERMENİN ALMAK DEMEK OLDUĞUNU BİLİNİZ’ ”

Faika Erkurt Özel Eğitim Ortaokulu Okul Müdürü Necat Açar,

 

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü anmak ve hatırlamak üzere geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptık. Buna istinaden görüştüğümüz Bahri Dinar kardeşimiz engelli öğrencilerimize bir yemek vermek istedi. Kendisinin burada öğrencilerimize çok cömert davrandığını gördüm. Gerçekten ‘veren el, alan elden üstündür’ tabiriyle ve kendisinin deyimiyle 'vermenin almak demek olduğunu biliniz' anlayışıyla bizleri ağırladı. Bu nedenle kendisine çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz bizim her şeyimiz. Onlar var oldukça bizler de varız. Onlara engelli diyoruz ama toplumda böyle denildiği için biz de öyle diyoruz. Aslında 'özel gereksinimli' dememiz gerekiyor. Bu nedenle biz onlar için varız. Ben öğrencilerim adına Bahri Bey’e tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

 

DİNAR: “365 GÜN HATIRLAYALIM”

Ciğerci Bahri Dinar ise ‘özel’ insanların, 365 gün hatırlanılması gerektiğinin altını çizerek; “3 Aralık'tan itibaren önemli ve anlamlı bir haftaya girdik. Biz de bu haftada kardeşlerimize bir jest yapalım dedik. Okul idaresine bir ricada bulunduk. Kendilerine bir ciğer ikramı yapabilir miyiz dedik ve bizleri kırmadılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah yılda sadece bir gün değil de 365 günün her günü onları hatırlayalım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Bekir TÜCCAR
Bu haber 1696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI