“PİS KOKULAR VE RANT VAR”

“PİS KOKULAR VE RANT VAR”

13 Eylül 2017 - 04:21

Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sedefçi, “ Kavgaz Bölgesi imar planlarında büyük rant yaratıldığına vurgu yaparak “ Burada kesinlikle pis kokular var, büyük rant var Recep Gürkan’ın ne yaptığını biliyorum ama söyleyemiyorum önümüzdeki seçimlerde tekrar aday olmayı planlıyorum” dedi.

Karaağaç Bölgesinde bulunan kafeteryaları ziyaret eden Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sedefçi açıklamasında, “ İmarla ilgili Bakanlardan bir tanesi en büyük rant imarda olur demişti. Hakikaten en büyük rant imarda olur. Ben şimdi buradan mevcut Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a söylüyorum benim döneminde kavgaz bölgesinde yapılan planlar vardı bu planlar yapılmış askıya çıkartılmış itirazlar görüşülmüş plan kesinleşmişti. Benim planlarımda en fazla yoğunluk konutlara bir buçuk otel ve benzeri yapılarda da iki yoğunluk vardı. Gürkan ne yaptı bu planların tamamını sıfırladı hiç yokmuş gibi kabul etti yeniden plan yaptı yoğunluğu arttırdı. Yoğunluğu arttırmak daha fazla rantı arttırmak demek daha fazla pay almak. Belli insanlara rant yaratmak için yeni planlar yapmak durumda kaldı ve şuanda dillerde. Burada birkaç kişiye menfaat ve rant yaratılıyor. Toplumun bir kesimini de perişan ediyor. Burada kesinlikle pis kokular var büyük rant var kendisinin ne yaptığını biliyorum ama söyleyemiyorum Edirne kendisini çok iyi tanıyor, üniversite döneminde ne yaptığını iyi biliyor şuan da belediye de ne yaptığını iyi biliyor insanlar. Edirne şuan da katlediliyor. İnşallah bu yanlıştan dönülür. Bu konuda çözüm üretilir diye düşünüyorum. Son 5 yıl daha aday olmayı planlıyorum. Eğer olursam bu yapılan kişisel rantların tamamını önleyeceğim ve planı eskiye çevirerek kimseye özel muamele ve rant yapılmasının önüne geçmiş olacağız” dedi.

Kendisinin hazırladığı projeleri Recep Gürkan’ın beceremediğine ve Gürkan’ın gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarından çok daha kötü Belediye Başkanı olduğu belirten Sedefçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ Çöplüğü yapamadılar. Şuanda yaptığın çöpleme tesisinle çevre kirletmek için imza atmış bulunuyorsun. Çöpten sızanları suyu toplayacaksın bu su ne olacak. Şuan çöp suyunu direk doğaya vereceksin ve ilerleyen zamanlarda çöp suyu yer altı suyuna karışır. Torunlarımızın zehirlenmesi için bu projeye imza atıldı. Belediyecilikte bazen para düşünülmez belediyecilikte bazen para verilir ama halkın sağlığı ve çevre düşünülür. Gürkan tam tersi Trilyonlarca harcama yaparak Edirne’ye zarar verdi. Recep Gürkan gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarından çok daha kötü belediye başkanı. Hatta belediye başkanlığına yakışmayan biri. Onurlu bir insan bu görevde durmaz.”

Bu haber 1356 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Edirne'de şiddetli fırtına
Edirne'de şiddetli fırtına
HAYDİ HAYIRLISI
HAYDİ HAYIRLISI