Reklam
  • Reklam
REKOR KATILIMLI FESTİVAL
Reklam

REKOR KATILIMLI FESTİVAL

07 Ağustos 2018 - 05:26
Reklam

Aziz Gül organizasyon ve EDN Ajans tarafından işbirliğiyle, Keşan Belediyesi’nin de desteklediği “Trakya Müzik Festivali” birbirinden güzel konserler ve etkinliklerle sona erdi. Organizasyon yetkililerinden alınan bilgiye göre 100 binden fazla insanın festivale katıldığı belirtildi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarıyla, birbirinden farklı, eğlenceli ve anlamlı etkinlikleriyle, sahne alan sanatçı ve müzik gruplarıyla adeta bir müzik şölenine TRkaya Müzik Festivali rekor katılımla sonlandı. Aziz Gül organizasyon ve EDN Ajans tarafından işbirliğiyle, Keşan Belediyesi’nin de desteklediği Trakya Müzik Festivalinde birbirinden güzel etkinlikler ile adeta bayram yerine döndü. Edirne’nin Keşan İlçesinde bağşı Erikli beldesinde 3-4-5 Ağustos tarihinde gerçekleşen festivalde Teoman, Cem Adrian, Duman, Moğollar, Kenan Doğlu, Manga, Haluk Levent, Adamlar, Ceylan Ertem, Son Feci Bisiklet, Halil Sezai gibi birçok ünlü isim sahne aldı. Katılımcılar gündüz köpük partisi ve DJ performansı eşliğinde denizin keyfini çıkarırken, akşam da konserlerle doyasıya eğlendiler.

“SENEYE DE DAHA FARKLI ETKİNLİKLER OLACAK”

Aziz Gül Organizasyon ve EDN Ajans’ın festivale Color Fest’i eklemesiyle festivale olan ilginin artmasını sağladı. Farklı etkinlikler ve eğlence gruplarını yıl geçtikçe artırmak istediklerini ve bu yolda adım adım ilerlediklerini belirten festival yetkilileri; “Geçen seneki festivale ek olarak bu sene bir sürü etkinlik var. Bu güzel bir şey her sene üstüne koyarak, geliştirerek bu festivalleri başarıyla yapıyorlar. Seneye daha da iyisini bekliyoruz ve bu yolda ilerleyen yıllarda Allah kısmet ederse çok daha farklı, çok daha kapsamlı festivallerle karşınıza çıkacağız” ifadelerini kullandılar.

 

REKOR KATILIM

Organizasyon yetkilileri yaptıkları açıklamalarda geçen yıla oranla katılımcı sayısının bu yılın rekoru olduğunu belirttiler. 100 binin üzerinde katılımcıyı misafir ettiklerini belirten yetkililer; “Her şey çok güzel gerçekleşti. Güvenliğinden sanatçısına, etkinliklerden konaklamalara kadar yorucu ama bir o kadar keyfili bir festival gerçekleştirmenin sevinci içindeyiz. Aziz Gül Organizasyon ve EDN Ajans yetkilileri olarak bunun sevinci ve haklı gururunu yaşıyoruz. Farklı etkinliklerin ve festival bünyesinde emeği geçen tüm iş adamlarımıza, sanatçılarımıza, güvenlik görevlilerimize, esnaflarımıza ismini sayamadığımız insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Her birlikte güzel bir işe imza attık. İlerleyen yıllarda bu ilginin daha artacağını düşünüyoruz ve şimdiden önümüzdeki yıllarda düzenleyeceğimiz festivaller için çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştular.

FESTİVAL KATILIMCILARDAN 10 PUAN ALDI

Festivale katılım gösteren müzikseverlere düşüncelerini sorduğumuzda, katılımcılar festivali çok beğendiklerini dile getirdiler. 7’den 70’e tüm yaş gruplarından katılımcılara hitap eden festivalde birbirinden renkli sahneler yaşandı.

 

ESNAF DA MEMNUN

Erikli Beldesindeki işletmelere festivalin durumu hakkında yorumlarını sorduğumuzda her hangi bir olumsuzluk yaşamadıklarını belirterek, işlerindeki artışın yüzde 70-80 oranında olduğunu vurguladılar.

 

GÜVENLİK GÜÇLERİ 7/24 İŞBAŞINDAYDI

Festivale yoğun katılımın olduğunu fark eden yetkililer, her hangi bir olumsuz duruma karşı önceden hazırlıklıydı. İtfaiyesinden Polise, Sağlık ekiplerinden Jandarmasına kadar binlerce görevli gece gündüz iş başındaydı.

 

HALUK LEVENT DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

Anadolu Rock Müziğin efsane isimlerinden Haluk Levent, festivale açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Konseri sırasında Saros ve Sazlıdere’ye yapılacak limanı protesto etmek için 15 saat konser vererek bir rekor kırmayı planladığını söyledi. Saros Körfezi Sazlıdere Sahili’ne yapılması planlanan FSRU İskelesi’ne karşı çevre gönüllülerinin mücadelesi devam ederken bu projeye karşı bir destek de çevre ve yardımseverliği ile tanınan ünlü sanatçı Haluk Levent’ten geldi.

 

LEVENT: “SAROS İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIM”

Haluk Levent, kendisinin de konuyu yakından takip ettiğini belirterek “Sarosa dokunmasınlar. Ülkemizin cennet köşelerinden bir olan Saros Körfezi’ne yapılacak bu iskele Saros Körfezi’ni bitirecektir. 2004 yılında da Kıyıköy-İbrice Petrol Boru Hattı meselesi gündeme gelmişti. Halkın da desteği ile ve benim de 12 saatlik rekor konserim ile bu konu kamuoyunun gündemine taşınmış ve daha sonra projeden vazgeçilmişti. Şimdi Saros yine tehlike altında ben her zaman olduğu gibi yetiştiğim ve gençliğimde ve halen benim için çok önemli olan Saros için her şeyi yapmaya hazırım. Bu proje için de 12 saatlik rekor konserimi kırarak 15 saatlik bir konser vermeyi planlıyorum. Siz gerekli izinleri aldıktan sonra ben hazırım” şeklinde konuştu.

 

LEVENT: “BURASI PİSLENİYOR, ONLAR ORADA YAŞIYORLAR”

Trakya Müzik Festivali’nde sahne alan ünlü sanatçı Haluk Levent, konser sırasında bir konuşma yaparak binlerce kişiye Saros’un karşı karşıya olduğu tehlikeye dikkat çekti ve, “Bu tür projeleri yapanların yüzde 80’i yabancı sermaye. Yani dışarıdan parayı getiriyor adam, burayı pisliyor. Büyük paraları alıp gidiyor orada yaşıyor. Burası pisleniyor, onlar orada yaşıyorlar. Az önce Kent Konseyi ve Çevre Komitesi üyeleri ile görüştüm, Saros Çevre Komitesi ile görüştüm. Eğer izin alınabilirse 26 veya 27 Ağustos’ta bir miting düzenlenecek. Bu mitinge katılmanızı istiyorum. Ben o gün 2004 yılında 12 saat verdiğim konseri 15 saate çıkaracağım ve burada konser vereceğim. Umarım o izinler alınır, Trakya yok olmasın, Saros çöp olmasın” dedi. Festivalin son gününde sahne alan sanatçıların sahne almasından sonra DJ performansıyla katılımcılarına veda eden Trakya Müzik Festivali olaysız bir şekilde sona erdi.

 

Kaynak: BEKİR TÜCCAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
NEDENİNİ TABELALAR İLE ANLATTI
NEDENİNİ TABELALAR İLE ANLATTI