SAFİR OKULU AÇILDI

SAFİR OKULU AÇILDI

18 Eylül 2017 - 06:12

2017-2018 eğitim öğretim dönemine Bağcılar, Ataşehir, Silivri ve Edirne’de 4 kampüs 12 Okul ile başlayan Safir Koleji’nin Edirne kampüsü düzenlenen törenle açıldı.

Kolejin Edirne kampüsünün açılışına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Safir Okulları Kurucu Genel Müdürü Cemil Keskin, AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Safir Okulları Kurucu Genel Müdürü Cemil Keskin, “ İkincisi Sınavlar maalesef ülkemizin gerçeği, sınavlarda yüksek başarı diyoruz iyi bir lise iyi bir ortaöğretimden iyi bir üniversitede iyi bir liseden geçiyor. Edirnelilerin çocuklarını en iyi liselerde ve üniversitelerde okutabilmeleri için biz onlara akademik desteği sağlayacağız. Bu akademik destek sadece sınavlara yönelik olmayacak aynı zamanda problem çözme kabiliyetinin geliştirilmesi üst düzey düşünme becerilerini kazanmasıyla da ilgili olacak. İşte bu kapsamda da robotik ve yazılım eğitimi de verilecek. Bu nedir zeka yapan zeka eğitimidir. Nasıl davranmasını istiyorsanız toplumların onları önce bu konuda manipüle edersiniz sonrada o şekilde davrandırtırsınız işte uluslararası güçlerin, doğu milletleri ve ülkemizde uygulamış oldukları taktiklerinden bir tanesi. Eğer Türkiye dünya çapında bir vizyon gerçekleştirecekse bizim çocuklarımıza da bu becerilerin kazandırılmasıdır. Bu beceri anaokulundan itibaren gerçekleştirilecek.  Bir diğeri sanat ve spor asla vazgeçemeyiz. Konferans salonumuz Spor Salonumuz yüzme havuzumuz jimnastik salonumuz çocuklarımızı hem bedenen hem ruhen geliştireceğiz. Siz Edirneliler ile birlikte yapacağız bunları. Sizlerle birlikte olmaktan onur ve şeref duyuyorum bugün bizi yalnız bırakmadığınız içinde hepinize çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun diyerek sözlerini tamamladı.

Bir diğer konuşmacıda Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’dı. Müdür Cırıt konuşmasında, “ Edirne gerçekten eğitime laik Edirne’ de çalışan kişilerin çalıştığı ve yapmış olduğu işler ibadet sayılacak derecede önemli olan bir kent. İstanbul’dan sonra Edirne İstanbul’un fetih medeniyetini Edirne’deki kültür medeniyetiyle fethin gerçekleştiğini herkesin bilmesi gerekiyor. Osmanlı Edirne’de öyle bir medeniyet kurmuş ki bu medeniyetin sonucunda İstanbul fetih edilmiştir. Yani bu medeniyetin sonucudur.1453 İstanbul’un fethi onun için burada yapılan bütün işler ibadettir. Biz bu şekilde görüyoruz ve bu şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Son olarak özel tüzel ayrımı kesinlikle yapmıyoruz. Özel okullarda bizim okullarımız bizim müfredatlarımız burada geçerli. devlet okulları da bizim okullarımız özel okulların devlet okullarına kattığı çok şey var. kültür ve kurumsallaşma örneği sunuyorlar ve bunu da özel okullara bizler taşıyoruz. Sadece bilgi programlarını yüklemekle çocuklarımız hataya kazandırılmıyor bunun yanında spor ve sanatta çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Son konuşmacıda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dı. Başkan Gürkan konuşmasında,  Değerli Milli Eğitim Müdürüm Sayın Genel Müdür değerli meslektaşlarım sevgili velilerimiz. Öncelikle sayın genel müdüre ve değerli kurucumuza böyle nitelikli bir kurumu Edirne’de açmayı düşündükleri ve açtıkları için Edirneliler adına teşekkür ediyorum. Bugün Edirne tarihten bu yana aldığı o feyizle o medeniyetler bileşkesi olma şehri özelliği ile yeni bir Eğitim yuvasına yeni bir eğitim kampusuna ve yepyeni pırıl pırıl gencecik öğrencilerimizle, genç ama tecrübesi ve birimi arzusu gözlerinden okunan meslektaşlarımızın o bir an önce okullarımız başlasa Çocuklarımıza evlatlarımıza öğrencilerimize kavuşsak heyecanıyla eğitim öğretime başlıyor” dedi.

Kaynak: EVRİM ÖZCAN
Bu haber 6928 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI