Reklam
  • Reklam
SAMET’E DESTEĞE
Reklam

SAMET’E DESTEĞE

02 Temmuz 2018 - 05:25
Reklam

Edirneli Öçal Ailesi büyük çocuğu olan Samet’in tedavisi için varını yoğunu harcayarak, tedavi masraflarını karşılamak için mücadele ediyor. Baba Sabri Öçal; “Samet’in tedavisi için her şeyi tükettim, bir tek evim kaldı ve gerekirse onu da satarım. Oğlum eski sağlığına kavuşsun başka bir şey istemem ancak anne sütüne ve desteğe ihtiyacımız var” dedi.

 

Soğuk algınlığı olduğu zannedilen Samet Öçal, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine tedavi için gittiğinde beyninde 9 santimlik tümör olduğu fark edildi. Ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde kapsamlı bir şekilde MR taraması sonrası acil müdahale gerektiği tespitinin ardından ilk operasyon gerçekleştirildi. İlk operasyonun ardından 20 gün sonra İstanbul Acıbadem Hastanesinde 2. operasyonla ile tümör Samet’ten alındı. Ancak tümörün her hangi bir şekilde tekrar nüksetmemesi için Samet Radyoterapi görüyor. 45 gün süren tedavi sürecinde Samet için Anne Sevgül Öçal ile Baba Sabri Öçal elindeki tüm imkânları kullanıyor. Bilindiği üzere tedavi sürecinde anne sütünün olumlu sonuçlar doğurduğu otoriter kesimler tarafından önerilmekte. Edirneliler, Samet için sosyal medya hesaplarında yapılan yardım çağrılarıyla emziren annelerden anne sütü talep ediyor. Edirne’de yaşayan 2 çocuklu Öçal ailesinin büyük çocuğu olan Samet, halen İstanbul Altunzade Acıbadem hastanesinde radyoterapi bölümünde tedavi görmekte.

“MANEVİ VE MADDİ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Ev hanımı olan Sevgül Öçal, manevi ve maddi desteğe ihtiyaçları olduğunu belirterek; “Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Bu dünya bir sınav dünyası ve biz bu sınavı Allah’ın izniyle geçeceğiz. Samet’in beyin tümör vardı. İki defa operasyon geçirdi. 9 cm’lik bir parça aldılar. Şimdi Samet’in durumu normal ancak daha iyi olabilmesi adına desteğe ihtiyacımız var. Bir tek eşim çalışıyor ve küçük bir kız çocuğum var. Manevi ve Maddi desteğe ihtiyacımız var” dedi.

“SAMET’İM BİR AN ÖNCE AYAKLANSIN, BAŞKA BİR ŞEY İSTEMEM”

Öçal ailesinin tek çalışanı olan baba Sabri Öçal, tüm imkânlarını kullandığını belirterek destek çağrısında bulundu. Samet’in bir an önce eski sağlığına kavuşması için mücadele eden baba Öçal; “Oğlum şu anda İstanbul Altunzade Acıbadem hastanesinde ışın tedavisi görüyor. 15 günden bu yana, her gün yarım saat radyoterapi görüyor. Tedavi sürece 45 gün olarak belirtiliyor. 1 aylık bir süre kaldı ancak mikroskopik parçaların yok olması adına tedavileri devam ediyor. Tedavi sürecini hızlandırmak için anne sütünün iyi geleceği belirtildi. Allah razı olsun doktorlarımızdan, Samet ile ilgileniyorlar. Samet’in hep iyi olması için mücadele ediyoruz. Hiç kimse ufak bir ağrı, sızı üşütmedir diye sağlığını boş vermesin. Soğuk algınlığı diye gittik tümörü olduğu fark edildi. Samet’im bir an önce ayaklansın, başka bir şey istemem. Oğlum için her şeyimi tükettim. Elimde evim kaldı onu da satarım oğlum için. Ancak buradan yardımsever insanlara çağrıda bulunmak istiyorum maddi ve manevi desteğe gerçekten ihtiyacımız var. Kendimiz için değil, oğlumuz Samet’in sağlığı için” ifadelerini kullandı.

 

YARDIM VE DESTEK VERMEK İSTEYENLER

 

Samet’e yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar eczanelerden alacakları özel poşetlerin içerisine sütü doldurup ardından buzdolabında saklayıp Samet’in ailesine teslim edebilecek.

Samet’in ailesine 0535 517 83 75 numarasından ulaşabilirsiniz.

Kaynak: BEKİR TÜCCAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ