SÜLOĞLU’NUN KURTULUŞ GÜNÜ

SÜLOĞLU’NUN KURTULUŞ GÜNÜ

22 Kasım 2017 - 03:55

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Süloğlu ilçesinin kurtuluş günü nedeniyle bir kutlama mesaj yayımladı.

Mesajında “Süloğlumuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yılını coşkuyla, kıvançla,  mutlulukla kutluyoruz” diyen Bircan şunları kaydetti:

Esareti asla kabul etmeyen halkımız için Kurtuluş Günleri çok yüce değerlerdir. Kurtuluş Bayramlarımız bizler için aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükran günlerimizdir. Çok iyi biliyoruz ki bu topraklar Sevr’i dayatanlara karşı şehitler verilerek çok zor şartlarda bağımsızlığını kazandı. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti bizim göz bebeğimizdir ve Mustafa Kemal Atatürk halkımızın kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusudur. Aldığımız her nefeste bize bu vatanı bırakanlara şükran ve minnetimizi tekrar ediyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı Sevr kabul edilecekti ve bugün bu topraklar bizlerin elinde olmayacaktı. Bitmiş, yok olmuş bir imparatorluktan genç ve saygın bir cumhuriyet kurduk. Tüm kirli ülke ittifaklarına rağmenülkemizi kurduk. Bizi vatansız bırakmak isteyenler Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük dehası ve milletiyle birlikte verdiği korkusuz mücadelesinin sayesinde emellerine ulaşamadılar. Atatürk ve milletimiz sayesinde bizler bugün bağımsız topraklarımız üzerinde yaşıyoruz.

Biz vatanın ne demek olduğunu en iyi bilenlerdeniz. Vatanından koparılmanın, vatansız kalmanın, muhacir durumuna düşmenin ve vatan için can vermenin ne olduğunu en iyi biz biliriz. Bunun için 7’den 77’ye hepimiz Mustafa Kemal Atatürk diyoruz, Türkiye Cumhuriyeti diyoruz. Kıskançlıkla Cumhuriyetimize, cumhuriyet değerlerine ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yoluna sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki başka türlü çocuklarımızın gelecekte bağımsız, güçlü bir devlette yaşaması mümkün olmaz.

Cumhuriyet çocuklarına düşen bir görev de Kurtuluş Bayramlarımızı, 23 Nisanları, 19 Mayısları, 30 Ağustosları, 29 Ekimleri bilinçle, coşkuyla kutlamak ve bu bilinci yeni nesillere aşılamaktır. Bu bayramların yerine kimse bir şey koyamaz. Tarih gerçeklerle, kahramanlarla yazılır. Türk milleti de bağrından Mustafa Kemal Atatürk gibi bir büyük kahraman çıkarmıştır.

Onurlanmak, övünmek, sevinmek bayramımızı coşkuyla kutlamak gencinden yaşlısına hepimizin hakkıdır. Hiç kimsenin gücü ülkemizi bölmeye yetmeyecek, cumhuriyetimizi ve cumhuriyet değerlerini yok edemeyecek, içimizdeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini silemeyecektir. Bayramımız kutlu olsun.

Bu haber 2386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
EDİRNE ATATÜRK'Ü ANDI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI