SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU EDİRNE
Reklam
Reklam

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU EDİRNE

13 Eylül 2017 - 07:36
Reklam

Otomobilsiz kentler için bisiklete dikkat çekmek isteyen kadınlar Edirne sokaklarında bisiklet turu düzenleyecek.

Otomobilsiz kentler için bisiklete dikkat çekmek isteyen kadınlar tarafından yıllardır düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ 2013-2014’te İzmir’de, 2015’te 10 farklı şehirde,2016’da 28 şehirde gerçekleşti  ve 2017’de 50 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Bu yıl 24 Eylül Pazar günü Edirne’de Trakya Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi Esranur Demircan tarafından gönüllü olarak 2.kez gerçekleştirilecek.

2016 yılında Edirne Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılım oldukça yüksek olmuştu. Süslü bisikletleriyle 100 civarı bisikletli kadın-erkek-çocuk Atatürk Anıtı’ndan Karaağaç Lozan Anıtı’na pedallamıştı.

Bu yıl da etkinliğe katılmak isteyenler, 24 Eylül Pazar günü 17.00’de Atatürk Anıtı önünde bir araya gelecek ve basın açıklamasının ardından süslü bisikletleriyle Karaağaç’a pedallayacaklar.Turun erkeklere açık olması da önemlidir. Katılmak isteyen gönüllülerin yapması gereken; bisikletlerini ve kendilerini süsleyip şaşkınlıkla bakanlara el sallayıp gülümsemek duruşudur.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU NEDİR?

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, “Gönüllü Kadınlar Tarafından” düzenlenen bir farkındalık etkinliğidir. Siyasi grup, dernek, belediye ve özel şirketlerden maddi destek almamaktadır ancak dostlarımızın manevi desteği bizim için çok kıymetlidir.

Kadının toplumdaki görünürlüğünü arttırmak, kadınları bisiklet kullanımına teşvik etmek, kadın-erkek bir arada medenice var olabilmenin mümkün olabildiğini göstermek, kentlerde bisikletlilere saygı duyulmasını ve bisiklet yolları gibi bisiklet kullanımını teşvik edici imkanlar sunulmasını istediğimiz için Süslü Kadınlar Bisiklet Turu olarak 24 Eylül’de 50 kentte bisikletlerimizle bir araya geleceğiz.

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Günü’nde her yıl SÜSLÜ KADINLAR yollarda.

Bu haber 1990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUTLULUKLAR
MUTLULUKLAR
MHP EMİN ADIMLARLA ÇALIŞIYOR
MHP EMİN ADIMLARLA ÇALIŞIYOR