TAVA CİĞER KURSU AÇILIYOR

TAVA CİĞER KURSU AÇILIYOR

16 Nisan 2018 - 06:36

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret eden, Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği yetkilileri tava ciğer için kurs açarak usta ve kalfa yetiştirmeyi planladıklarını belirttiler.

 

Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği yönetimi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Geçtiğimiz günlerde kuruluş çalışmalarını tamamlayan Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret ettiler. Ziyarete Dernek Başkanı Niyazi Yavuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Gilan, Aydın Doğan, Mehmet Ali İpek, Nusret Demir ve Serhat Yaz katıldılar.

Edirne’deki ciğer ustalarının dernek çatısı altında buluşmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Tava Ciğerinin turizm alanında önemli bir yöresel yiyecek olduğunu  belirterek, “Bundan sonra ciğercilerin denetlenmesinde dernek olarak sizlerden de yardım alarak, ciğerimizin iyi standartlarda servis edilmesini birlikte hareket ederek sağlayabiliriz” dedi.

Dernek yönetimi, Edirne’nin yöresel lezzeti tava ciğer için kurs açarak usta ve kalfa yetiştirmeyi planladıklarını belirttiler.

 

Bu haber 2969 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK