“TEK ÇARESİ ATATÜRK’TÜR”
Reklam
Reklam

“TEK ÇARESİ ATATÜRK’TÜR”

13 Eylül 2017 - 04:11
Reklam

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, “Her ne kadar Atatürk yok sayılmaya çalışılsa da son zamanlarda yaşadığımız zor günlerde ülkemizin çaresi Atatürk ve onun gösterdiği yoldur” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirmeye hazırlandığı yeni eğitim müfredatını eleştiren Özcan, “Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk yok sayılmaya çalışılmaktadır. Her ne kadar Atatürk yok sayılmaya çalışılsa da son zamanlarda yaşadığımız zor günlerde ülkemizin çaresi Atatürk ve onun gösterdiği yoldur. Atatürk İlkelerine eksiksiz sahiplenerek FETÖ dahil bütün belalardan kurtulmamız daha çabuklaşacaktır. Bu nedenle Ulu Önder Atatürk unutturulmaya değil, tam aksine daha fazla tanıtılmaya ve yaşatılmaya çalışılmalıdır. Atatürk’ün gösterdiği medeni ülkeler seviyesinin üzerine çıkma hedefinden başka çıkış yoktur” ifadelerini kullandı.

Özcan açıklamalarına şöyle devam etti: Eğer siz ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşını, Devrimleri, Atatürk İlkelerini yıpratmaya çalışıp, ders kitaplarından Atatürk’ü, Türk Ulusal Kurtuluş savaşı ve Gençliğe Hitabe’yi kaldırırsanız, Nutuk’u okutmazsanız, Milli Bayram kutlamalarını çeşitli bahanelerin ardına saklanıp iptal ettirirseniz, Andımızı okutmazsanız, Ülkemizin zor günlerden çıkışı mümkün olmaz. Zor günlerden çıkış için Atatürk’ün işaret ettiği Ulusal değerler ve Ulusal Kültür canlı tutulmalı ve geliştirilmelidir.

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni Eğitim Programı (Müfredat) ile 5. sınıf sosyal bilgiler kitabından, “Atatürkçülüğü ve Atatürk İnkılaplarını Öğreniyorum” ve “Atatürk İlke ve İnkılapları” bölümleri de kaldırıldı. Fakat Atatürk ve Atatürkçülük ile ilgili bilgilerin yerine; ”yeni” müfredatta cihat vurgusu, Arap turistlerden bahsedilmesi, inanmayanlarla evlenmeyin vurgusu getirildi. Ayrıca, Lise son sınıf Biyoloji kitabından “Hayatın Başlangıcı ve evrim” ünitesigibi bütün dünyanın kullandığı bilgiler çıkarıldı.

Okullarımızdaverilen dini eğitime baktığımızda birçok dini ders bulunmasına rağmen, hala Kuran-ı Kerim’in meali (anlamı) ders olarak okutulmamaktadır. Okullarımızda şu adlarla dini dersler verilmektedir: Temel Dini Bilgiler İlköğretim 1-2, Temel Dini Bilgiler (İmam Hatip Ortaokulu), Temel Dini Bilgiler Ortaöğretim (1-2), Peygamberimizin Hayatı (İlköğretim), Peygamberimizin Hayatı (Ortaöğretim), Arapça Kur’an-ı Kerim (İlköğretim ve Ortaöğretim), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (İlköğretim ve Ortaöğretim)

Fakat ne ilginçtir ki okullarımızda Arapça harflerle “anlaşılmaz” bunca dini eğitim verilirken ve üstelik kürtçe Kuran-i Kerim meali desteklenirken“yeni” müfredata rağmen hala Kuran-ı Kerim’in meali (anlamı) ders olarak okutulmamakta ve öğrenciler Allah’ın ne dediğini bilmemektedir. Şu anda Rum suresi 32.Ayetin anlamını bilen öğrenci yoktur. Eğer bilinmiş olsa mezhep, tarikat, cemaat ve her tür gruplaşmanın yasak olduğu kolayca görülürdü.

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu olarak,Milli Eğitim Bakanlığınınbir an önce yeni müfradat değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Laiklik ilkesi aşındırıldığını ve nihayetinde bu ilkenin içi tümüyle boşaltılmak suretiyle ülkemizin kaderinin tarikat ve cemaatler elinde kalacağını görmesini ve müfredat değişikliği yanlışından vazgeçmesini istiyoruz. Müfredat değişikliği yenileşme ve gelişme getirmelidir. Bilinmelidir ki ülkemizin tek çaresi Atatürk ve onun gösterdiği yoldur. Atatürk İlkeleri ve devrimlerine eksiksiz sahiplenip uygulayarak sürekli gelişim mümkündür ve böylece FETÖ dahil bütün çetelerden kurtulmamız mümkün olacaktır.

Bu haber 1839 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUTLULUKLAR
MUTLULUKLAR
MHP EMİN ADIMLARLA ÇALIŞIYOR
MHP EMİN ADIMLARLA ÇALIŞIYOR