Reklam
  • Reklam
TEK YÖN MAĞDURİYETİ
Reklam

TEK YÖN MAĞDURİYETİ

10 Ağustos 2018 - 06:03
Reklam

Tunca ve Meriç köprülerinin tek yönlü olarak trafiğe kapatılması taksici esnafını da olumsuz etkiledi. Taksici esnafı, çarşıdan Karaağaç’a giden vatandaşlara 15 TL tarife belirledi. Tarifeyi kabullenmeyen vatandaşlarla taksiciler arasında zaman zaman gerginlik yaşanırken, hem taksiciler hem de vatandaşlar sorunun çözülmesini talep etti.

Edirne İl Trafik Komisyonu'nun köprü trafiğini düzenleyen kararı uygulamaya kondu. Tunca ve Meriç köprülerinin girişlerine bilgilendirici trafik levhaları asıldı. Karar doğrultusunda tarihi köprüler Karaağaç istikametine giderken kullanılıyor, Karaağaç Mahallesi'nden kent merkezine gelişlerde ise Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nden ulaşım sağlanıyor.

Tek yön uygulamasıyla birlikte Edirneli vatandaşlar son zamanlarda taksici esnafıyla yaşadıkları sorunları dile getirdi. Taksici esnafına da hak veren vatandaşlar tek yön uygulamasının hem kendilerini hem de taksici esnafını mağdur ettiğini söyledi. Vatandaşlar Karaağaç’a gitmek için çarşıdan bir taksiye bindiklerinde taksicilerin taksimetreyi açsa da açmasa da kendilerinden 15 TL ücret talep ettiklerini belirtti.

Vatandaşlar Karaağaç bölgesindeki kafeteryalar ve düğün salonlarına gitmek için taksiye bindiklerinde taksimetrenin 7-8 TL yazdığını ancak taksicilerin dönüşte Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nü kullanacakları için kendilerinden 15 TL ücret talep ettiklerini söyledi.

İki adım yere 15 TL istendiği zaman taksici esnafıyla tartışma yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu uygulamada kendilerinin suçu olmadığı gibi taksici esnafının da suçu olmadığını söyleyip sorunun çözülmesini talep ettiler.

Edirneli taksicisi Saffet Kılıç, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Edirne’de bütün taksici arkadaşlarımızın bir sıkıntısı var oda köprülerin tek yön olması. Tek yön uygulamasında ya taksicilere bir çare bulunsun ya da köprüler tamamen kapatılsın gidiş ve gelişler Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nde sağlansın. Çarşıdan taksimize binen müşterimize ilk önce nereye gideceklerini soruyoruz eğer Karaağaç’a gideceğiz diyorsalar 15 TL olduğunu söylüyoruz. Kafeteryalar ve düğün salonları bölgesine gidecek kişilere taksimetre açtığımızda 7-8 TL yazıyor ve ne kadar zor durumda olduğumuzu anlatıp müşteriden 15 TL istediğimiz de huzursuzluk yaşıyoruz.  İnsanlarla tartıştığımız da insanlar bizim suçumuz ne diyorlar. Bazı vatandaşlar da bize hak veriyor. Ama bizi anlamayan vatandaşlar taksimetredeki 7 TL’yi veriyorlar ve bizde çarşı merkezine gelene kadar bu parayı mazota harcıyoruz. Dönüşte başka müşteri bulma imkanımız da yok araçlarımız boş geliyor. Çözüm bulunmasını istiyoruz.”dedi.

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM