VEKİL BAŞKAN’DAN ÇELİŞKİLİ YORUMLAR

VEKİL BAŞKAN’DAN ÇELİŞKİLİ YORUMLAR

16 Mayıs 2018 - 05:48

AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Nesim İba, Türkiye genelinde yapılan anketlerde Ak Parti’nin oyunun yüzde 54,7 olduğunu açıkladı. Gazetecilerin “Anket sonuçlarında Edirne’nin durumu nedir” sorusuna ise  ‘Edirne ile alakalı bir anket yok’ cevabını verdi. Türkiye genelinde anket yapıldığı ancak Edirne’de anket yapılmadığı cevabı ise çelişkilere neden oldu.

Edirne’de 5-6 Mayıs tarihlerinde 80 bin yerli ve yabancı turistin katılımıyla düzenlenen Kakava şenlikleri hakkında açıklamalarda bulunan İba, şenliğin Edirne adına gurur verici olduğunu ancak icraat kısmında sınıfta kalındığını öne sürdü. Organizasyonun sonu düşünülmeden yapıldığını ifade eden İba, misafirlerin doğru ağırlanmadığını insanların tuvalet ihtiyaçlarını bile gideremediğini belirtti. Gelenlerin bir daha gelme konusunda tereddüt yaşayacağını vurgulayan İba, Kakava şenliğinin başka bir alanda yapılması gerektiğini belirtti.

Vekil Başkan İba’nın düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalar gazetelerin internet sitelerinde yayınlanmasının ardından haberlere yorum yazan vatandaşlar İba’yı eleştirdi. Vatandaşlar yorumlarında İba’nın Edirne ekonomisine can katıp adeta Edirneli esnafın can simidi olan şenlikleri kötülemekle gelecek turistlerin gelmesine engel olduğunu belirtti.

İba’nın sırf muhalefet olmak için Edirne esnafının çıkarlarını göz ardı ettiğini öne süren vatandaşlar, “Kakava şenliklerinde yer gök insandı. Sadece ciğerciler değil, bütün Edirneliler para kazandı. Edirne ekonomisine çok güzel etki yaptı. Bereketli bir hafta sonu geçirildi. On binlerce insan ateşin üzerinden atlamak için geldi. Roman ezgileriyle eğlendiler, göbek attılar ve gönüllerince bir şenlik geçirdiler. Tabii ki Edirne'ye gelince başta Selimiye Camisi olmak üzere kentin tarihi, turistik yerlerini gezip Edirne'nin meşhur tava ciğerini yemeyi de ihmal etmediler” açıklamasında bulundu.

İba, bir gazetecinin "Seçimlerle ilgili Edirne'de bir anket çalışması yaptırdınız mı?" sorusuna karşılık, şunları söyledi: "Geçen gün mesaj trafiği oldu. Aranızda o mesajları alanlar da vardır. Sanki böyle genel merkez tarafından yapılmış bir anketmiş gibi algılandı ama bizde mesajla anket yapılmıyor. Telefonla ya da yüz yüze yapılıyor. Künyesi belli olmayan bir şeydi o. O tarz şeylere itibar edilmemesi lazım. En son seçimlerle alakalı yüzde 54.7'ydi, Nisan ayının sonunda şu anda yüzde 55'lerin üzerinde. Edirne ile alakalı bir anket sonucu yok paylaşabileceğim."

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

“Köy muhtarlarımızla bir araya geldik ve sorunları dinleyip çözümler üreteceğiz” diyen İba, “Hükümetimiz tarafından Edirne’ye yapılan yatırımlarla ilgili sizlere bilgi vermek için sayfa çıktıları hazırladım, ancak yüzlerce sayfa yatırım listesi çıktı. Kısaca özetleme yapacak olursak Edirne İl Özel İdaresi tarafından 2018 yılında 3 Milyon TL değerinde 21 proje gerçekleştirildi. Bu projeler 14 yol, 2 gölet, 3 kanalizasyon ve 2 köy üst yapısından oluştu. Yaşanan sel felaketlerinin ardından bozulan tarla yollarını düzenleme çalışmalarımız devam ediyor ayrıca köy içi yollarımızdaki sıcak asfaltlama çalışmalarımız bu ay sonuna kadar tamamlanacak” dedi.

Açıklanan buğday fiyatlarının bazı kişiler tarafından karışıklık varmış gibi yansıtıldığını öne süren İba, buğdayın taban fiyatının 950 TL’den bin 50 TL’ye çıktığını belirtti. Buğdayın kalitesine göre yüzde altı artış olacağını açıklayan İba, fiyatlardan memnuniyet olduğu ifade etti. İba, ayrıca 33 maddelik torba yasanın hazırlandığını belirtti.

İba, Cuma günü Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirne ve ilçelerinde ziyaretler düzenleyeceğini belirtti. Ak Parti Edirne İl Başkanlığında görev yapmış yöneticilerle vefa iftarı programında bir araya geleceklerini ifade eden İba, oda başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunduktan sonra sahur vaktine kadar Edirne’den Keşan’a kadar program yaptıklarını söyledi.

Toplantı köy muhtarlarıyla basına kapalı devam etti.

Kaynak: ŞENER URFA
Bu haber 14381 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK