Yasemin Adar, 3’üncü defa Avrupa Şampiyonu

Yasemin Adar, 3’üncü defa Avrupa Şampiyonu

05 Mayıs 2018 - 06:35

Son yıllarda bayan güreşinde büyük başarılar elde eden Kadın Güreş Milli Takımı Rusya’ya bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyetinde devam eden Avrupa Güreş  Şampiyonası’nda   büyük başarı elde etti. Son gün yarışmalarda mindere çıkan 5 Kadın sporcu madalyaları toplayarak Türkiye’nin gururu oldular.

Özellikle Yasemin Adar, 3’ncü defa aldığı Avrupa Şampiyonluğu ile Türkiye’nin gururu olan Adar’dan  sonra 59 kiloda mindere çıkan Elif Jale Yeşilırmak rakibi Bulgar Mimi Nikolova Hristova’yı  6 -4 yenerek kendi kilosunda ilk  Avrupa Şampiyonluğunu gördü. Yasemin Adar, ise 76 kiloda Rus  Ekaterina Bukina’yı  8 -2 yenmeyi başardı. Her iki sporcu büyük bir sevinç yaşayarak Türk bayrağını Rusya’da büyük bir gururla dalgalandırdılar.

Bronz madalya için mindere  çıkan Evin Demirhan 50 kiloda İspanyol rakibini  6-0 ile tuş ederek Bronz madalyanın sahibi olduktan sonra yine Bronz madalya için  mindere çıkan diğer Güreşçiler 55 Kiloda Bediha Gün   68 kiloda 10- 0 ile Ukraynalı rakibini yendikten sonra ise  Buse Tosun Polonyalı Monika Ewa Michalik’i 6 -4 yenrek Bronz  madalyanın  sahibi olan güreşçiler oldu. Final günü mindere çıkan 5 Güreşçi alıkları başarılar ile Türkiye’yi ayr bir gururlandırdılar. Dört Avrupa Kampı gerçekleştiren Bayan Güreş Milli Takımı üç kez Edirne’de TOHM’da gerçekleştirmişti.

Üçüncü defa Avrupa Şampiyonu olan Yasemi Adar, Edirne’de yaptıkları kamp sırasında muhabirimizle yaptığı röportajda  “Bir kez daha Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum demişti.” Karşılaşmalar sonunda tüm oyuncularda büyük sevinç hakim olurken hepsi alınan başarıları bir birlerine sarılarak kutladı.

Kaynak: MERT SOYLU
Bu haber 1526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK