BUGÜN BANA YARIN SANA
Şener URFA

Şener URFA

BUGÜN BANA YARIN SANA

10 Ocak 2018 - 06:18

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yani bizim günümüz. Ama maalesef sahip oldukları makam ve mevkilerin gücünü kullananlar yüzünden birçok meslektaşımız 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayamaz hale geldi.

En büyük hassasiyetlerinin basın özgürlüğü ve eleştiri özgürlüğü olduklarına dem vuran yöneticiler basın özgürlüğü kullandıkları için eleştiride bulunan meslektaşlarımızı işlerinden etti. Gazetecileri işlerinden etmedikleri yetmezmiş gibi bugün bizim günümüz olduğu halde süslü mesajlarla günümüzü bizden önce kutladılar.

Büyüklerimiz haksızlıklar karşısında birlik olup, meslektaşlarımıza sahip çıkmadılar-çıkamadılar! Çünkü çıkarlarını bırakamadılar… Bugün çalışan gazeteciler günü olduğu halde maalesef bugünü çalışan gazetecilerin birçoğu kutlayamayacak…

Bakın yarın gazetelerin birinci sayfalarını süsleyen ‘GAZETECİLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI’ haberlerini göreceksiniz. Ama o fotoğraf karelerinde gerçekten çalışan gazeteci ağabeylerimizden bazılarını göremeyeceksiniz.

Dostlar, şu atasözünü unutmamak gerek “BUGÜN BANA, YARIN SANA…”

Birine yapılan haksızlık yarın bize de yapılabilir. İnsan olaylar karşısında duyan, düşünen bir varlıktır. Kendi başına gelmese bile olayları yorumlayıp kendine bir ders almasını bilir. İlerde aynı olay onun da başına gelebilir. Ama ders almazsa, hatta kötü olayla karşılaşanları küçümser, onları hor görürse, aynı olay kendisinin başına geldiğinde kimse onu hoş görmez, yardım bile görmez. İyi insan başkasının başına gelene, kendi başına gelen kadar üzülendir.

Bu yazı 783 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar