Reklam
  • Reklam
YILDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR
Reklam

YILDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

07 Temmuz 2018 - 04:59
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sarayiçi Er Meydanı’nda bu yıl 657’ncisi düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde köprülerde yoğunluk yaşanmaması için seyyar köprü için görüşmeler yaptıklarını belirtti. Firmaların baştan tamam denilen seyyar köprüler için sonra yapamayız dediklerini belirten Gürkan, daha sonra Karayolları Genel Müdürlüğüyle görüşme yaptıklarını ancak onların da seyyar köprülerinin arızalı olduğunu ve Türkiye’de seyyar köprü bulamadıklarını belirterek “Bizi yıldırmaya çalışıyorlar” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl 657’ncisi düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında açıklamalarda bulundu.

KİMSE ELİNİ TAŞIN ALTINI KOYMUYOR

Kırkpınar Yağlı Güreşlerini düzenleyen kurum olarak başpehlivana 1 Milyon TL ödül vermeyi çok istediğini belirten Başkan Gürkan, kimsenin elini taşın altına koymadığını söyledi.  13 bin seyirci kapasitesi bulunan Er Meydanın tıklım tıklım dolduğunu ancak 3 bin civarında bilet sattıklarını ifade eden Gürkan, herkesin Kırkpınar’a katkıda bulunması gerektiğini söyledi.

1,5 MİLYON TL ÖDÜL VERECEĞİM

Kırkpınar’a katılan Gençlik ve Spor Bakanlığının lisanslı pehlivanlarının Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumunda yatırıldığını söyleyen Gürkan, “pehlivanlar KYK’da yattığı için para ödüyoruz. Eğer peşin ödemezsek yatırmıyorlar. Yani Gençlik ve Spor Bakanlığının lisanslı pehlivanı Gençlik ve Spor Bakanlığının yurdunda kalıyor ama parasını Edirne Belediyesi ödüyor. 1 Milyon yolluk, 500 Bin TL otel ve konakla ücreti 400 Bin TL de ödül verebiliyorum. Bu yollukları Gençlik ve Spor Bakanlığı versin ben de pehlivanlara 1,5 Milyon ödül vereceğim.” dedi.

YILDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Kanuni köprüsü civarında yeni otopark alanları oluşturduklarını söyleyen Gürkan, Kanuni köprüsünün yanına seyyar köprü kurulması için bu işi yapabilecek yetkililerle görüşmeler yaptıklarını açıklayarak şu ifadelere yer verdi, “Baştan tamam dendi sonra olamıyor dendi. Bir seyyar köprü kiralama yapalım dedik onu da bulamadık. Karayolları Genel Müdürlüğünde bir seyyar köprünün var olduğunu duyduk görüşme yaptık ancak arızalıymış oda olmadı. Bu yıl maalesef sıkışık şekilde devam edeceğiz. Bizi yıldırmaya çalışıyorlar ama yılmayacağız.”

TÜM HAZIRLIKLARIN TAMAMLANDI

Gürkan, 657 yıllık gelenek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni düzenlemenin mutluluğunu, onurunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Kırkpınar için tüm hazırlıkların tamamlandığını ve tüm tedbirlerin de alındığını ifade eden Gürkan, 9 Temmuz Pazartesi Saat: 18.00’de düzenlenecek olan açılış törenine meclis üyelerini ve Edirne Halkı’nı davet etti. Gürkan, yağlı güreşlerin 13 Temmuz Cuma Günü Sarayiçi Er Meydanı’nda başlayacağını belirterek, “Tarihi geleneği, Türk’ün ata sporunu yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

OTOPARKLAR ÜCRETSİZ

 

Kırkpınar süresince Sarayiçi’ndeki otoparkların da ücretsiz olduğunu ifade eden Gürkan, “Ücret almak isteyen olursa Edirne Belediyesi’ne ya da emniyet ekiplerine lütfen bildirin.”dedi.

ETUS ÇAĞRISI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Saray Kazısı’nın olduğu Fatih Köprüsü Bölgesi’ni ören yeri ilan ettiği için yaya giriş-çıkışları Fatih ve Kanuni Köprüsü’nden; araç girişleri ise Saraçhane tarafından sağlanacak diyen Gürkan, “Bu nedenle bir takım sıkıntılar yaşayacağız. Vatandaşlarımızın mümkün olduğunca Saray’a gelirken kendi araçları ile gelmemeleri toplu taşımaları kullanmalarını şimdiden tavsiye ederim.”diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ