Reklam
  • Reklam
YÜRÜYÜŞ, YILDIRIM’IN MİTİNGİNİ SOLLADI
Reklam

YÜRÜYÜŞ, YILDIRIM’IN MİTİNGİNİ SOLLADI

13 Haziran 2018 - 06:08
Reklam

CHP Edirne İl Örgütünün gerçekleştirdiği “Büyük Halk Yürüyüşü”ne katılımın yoğunluğu Başbakan Binali Yıldırım’ın Edirne mitingine katılımından daha fazla olduğu görüldü.

 

24 Haziran Erken Seçimlerine son 10 gün kala siyasi partiler çeşitli çalışmalarına devam ediyor. Son olarak CHP Edirne İl Örgütü, Büyük Halk Yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş Barış Parkından başlayarak Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesinden devam edip Binevler mevkii Mega Parka kadar sürdü. Yürüyüşe binlerce insan katılım gösterirken, meşaleler yakıldı, sloganlar atıldı. Yürüyüşe katılanlara, evlerinin balkonlarından el sallayarak, slogan atarak destek veren partililer, 26. Dönem Milletvekili ve 27. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Okan Gaytancıoğlu ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan eşliğinde yürüyüşü devam ettirdiler.

Yürüyüşe CHP Edirne İl Örgütünün eski ve yeni yönetimde bulunan isimlerinin yanı sıra Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile pek çok partili katılım gösterdi. Yürüyüşte “Türkiye’de güvence Muharrem İnce, Ne Mutlu Türküm Diyene, Hak, Hukuk, Adalet” sloganları atıldı. Yoğun katılımın güvenliğini sağlamak için Edirne Emniyet Müdürlüğünce görevlendirilen Üniformalı ve Sivil Polisler güvenliği sağladı. Yürüyüş her hangi bir sorun yaşanmadan sona erdi. Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte son olarak düzenlenen siyasi miting olan Başbakan Binali Yıldırım’ın Edirne Mitingine gerçekleşen katılımdan daha fazla katılımın olması da CHP’nin Edirne’de daha çok etkili olduğunu kanıtladı.

“MUHARREM İNCE GÜNEŞİ TÜRKİYE’DE YENİ BİR SAYFA AÇACAK”

Yürüyüşün son bulduğu Mega Park önünde Gaytancıoğlu, Edirnelilere seslendi. Gaytancıoğlu konuşmasında; “24 Haziran’da yeni bir güneş doğacak Türkiye’de. Muharrem İnce Güneşi Türkiye’de yeni bir sayfa açacak. Artık insanların yüzünde gülücükler olacak. Biz huzur istiyoruz. Mutlu bir Türkiye istiyoruz. Üreten bir Türkiye istiyoruz. Çocuklarımız mutlu olsun, gençlerimiz iş bulsun, Kadınlarımız dövülmesin, emeklilerimiz insanca yaşasın, çiftçilerimiz üretsin. Hepimiz hakça bölüşelim. 24 Haziran’da oylarınız CHP’ye ve onun Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye. Bizlerle birlikte yürüyen, alkışlayan, balkonlarından el sallayan herkese çok teşekkürler” dedi.

 

Kaynak: Bekir TÜCCAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ