YÜZLER ASKERLİK BAŞVURUSUNDA

YÜZLER ASKERLİK BAŞVURUSUNDA

10 Şubat 2018 - 07:01

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin, Afrin’de görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerine destek düzenledi. Yürüyüşü Edirne Askerlik Şubesi’nde son buldu. Yürüyüş sonrası yüzlerce kişi askere alınmasına yönelik dilekçe verdi.

 

657’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin, Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin devam ettirdiği “Zeytin dalı Harekatı”ndaki Mehmetçiklere destek için yürüyüş gerçekleştirdi. Selimiye Camii otoparkında oluşturulan platformda yürüyüşe katılmak isteyen vatandaşlar Mehter Takımı ile karşılandı. Ağa Çetin, oluşturduğu platformda konuşarak herkesin birer Mehmetçik olduğunu ve Mehmetçiğin yalnız olmadığının bilinmesini istedi. Mehter takımı eşliğinde Cuma namazı sonrasında okunan duaların ardından toplanan halka Türk bayrağı dağıtıldı. Yürüyüşe Gazi Muharipleri Derneği ve halk katılım gösterdi. Cuma namazı sonrasında yürüyüş için bir araya gelen halk Selimiye Camisinden, Edirne Askerlik Şubesine kadar yürüyüşte bulundu. Ağa Çetin; “Arkadaşlar bu yürüyüş Ahmet Çetin’in değil. Bu yürüyüş Türk milletinindir. Biz buradan dünyaya diyoruz ki. Biz biriz ve tekiz. Kimsenin bize gücü yetmez. Biz hepimiz birer Mehmetçiğiz. Bu yüzden isterim ki tüm kurum ve kuruluşlarımız şu sahada meydanda olsun. Olmayanları kınıyor olanlarla beraberim” şeklinde konuştu.

ASKERE SELAM

Yürüyüş esnasında askeri lojmanlarda nöbet tutan askere selam duran Halk ve Ağa Çetin, en büyük asker bizim asker sloganları attı.

 

YÜZDEN FAZLA BAŞVURU

Edirne’de bulunan askerlik şubesinde Personel Albay Murat Yavuz; “Çok duygulandım. Bu vatanın her karış toprağı ve bu milletin güvenliği TSK’nın namusudur. TSK ilelebet Türk Milletinin namusunu korumaya ant içmiş ve bunu başaracak güçtedir. Her Türk asker doğar. TSK hali hazırda mevcuduyla her türlü düşmanı yok edecek kuvvettedir” ifadelerini kullandı

Kaynak: Bekir TÜCCAR
Bu haber 4888 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK