ZARAR BÜYÜYOR, YETKİLİLER UYUYOR

ZARAR BÜYÜYOR, YETKİLİLER UYUYOR

06 Temmuz 2018 - 11:23 - Güncelleme: 06 Temmuz 2018 - 11:54

Edirne’de 1997 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ve Türk Kızılay’ının Genel Başkanı Kemal Demir’in talimatıyla inşaatı başlatılan ve 25 Kasım 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katılımıyla açılan Kızılay Makbule Adıyaman Hizmet Tesisleri mevcut yönetim tarafından boşaltıldı ve aylık yüksek kira bedeli karşılığında başka binaya taşındı. 4 yıldır kendi binalarını boş tutup en az 500 bin TL gelirden mahrum bıraktıkları ve en az o kadar da Kan Merkezi için kira parası ödedikleri öne sürüldü.

Edirne’de 1997 yılında zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ve Türk Kızılay’ının Genel Başkanı Kemal Demir’in talimatıyla uzun yıllar boş olarak duran arsa üzerinde Kızılay Hizmet Tesisleri'nin inşaatı başlandı. Çok hızlı bir çalışma ile 25 Kasım 1998 yılında Edirne’nin Kurtuluş Bayramında Edirne’ye gelen dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Edirne Kızılay Makbule Adıyaman Hizmet Tesisleri binası hizmete açıldı.

6 katlı olan hizmet binasında bir kan merkezi işletme bölümü, 17 kiracıya ait bağımsız bölüm, zemin katta bir işyeri ve Osmanlı'dan gelen bir geleneğin yeniden canlandırılmasına da yol açacak şekilde Kızılay Aşevi açıldı.

2013 yılında çoğunluğu AK Parti üyesi ve yandaşlarından oluşan yönetim Kızılay Edirne Şubesine atandı.

Atanan yönetimin ilk işi, bir kan merkezi işletme bölümü, 17 kiracıya ait bağımsız bölüm, zemin katta bir işyeri ve Kızılay Aşevi binasını boşaltıp aylık yüksek bir kira bedeli karşılığı kiralık bir binaya taşınmak oldu.

Kızılay Makbule Adıyaman Edirne Hizmet Tesisleri binası 4 yıllık boş tutulmadan sonra artık adeta metruk, yıkılmaya ve çökmeye bırakılmış bir hale getirildi.

Mevcut Kızılay Edirne Şube yönetiminin kendi binalarını boş tutup en az 500 bin TL gelirden mahrum bıraktıkları ve en az o kadar da Kan Merkezi için kira parası ödedikleri öne sürüldü.

 

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLÇELERİN UMUDU OLDU
İLÇELERİN UMUDU OLDU
ESKİ - YENİ EDİRNE
ESKİ - YENİ EDİRNE