20-26 HAZİRAN ASTROLOJİ ANALİZİ


Haftaya Ay Balık Burcu’nda iken başlıyoruz. Hafta genelinde sezgilerimiz kuvvetli, ilhamlarımız ve vizyonlarımız güçlü konumda. Haftanın en önemli görünümlerini bakacak olursak 21 Haziran’da gerçekleşecek Güneş Yengeç Burcu geçişi ve Venüs’ün uzak gezegenler ile yapacağı açılar dikkat çekmektedir.
Venüs’ün eş zamanlı olarak Plüto ile üçgen, Satürn ile de kare açısının perşembe gününe kadar etkisi altındayız. Evlilik ve arkadaşlık ilişkileri içerisinde, maddi konularda, sanat, hukuk gibi alanlarda kendimizi kısıtlanmış, engellenmiş ve baskı altında hissetmeye çok açığız. Özellikle ikili ilişkilerimiz bu görünümden fazlasıyla etkilenecek.  Yaşanabilecek güç savaşları, manipülatif mücadeleler, hem verdiğimiz emekleri sorgulamamıza sebep olacak hem de kendi değerimiz ile ilgili negatif yargılar geliştirmemize sebep olacaktır. Hissedilebilecek olan maddi ve manevi yetersizlik, değersizlik gibi duyguların geçici olduğunu bilerek ilerlemek, karşımıza çıkan konuların alt mesajlarına odaklanmaya çalışmak kazanımları ile birlikte bizlere dönecektir. Bu süreçte ortaya çıkan tüm negatif duygu ve düşünceleri nasıl dönüştüreceğimize odaklanmak, bu konuda psikolojik destek almak yerinde bir karar olacaktır. Kariyer alanında ise hırs ve güç ön planda olacaktır. Maddi değerini arttırmak için kimlerin arkadan iş çevirdiğini, kimlerin kuyuları kazamaya başladığını fark edeceğiz. Belki de bu durumu kendi içimizde yaşayacağız. Daha fazlasına ulaşmak için, daha çok kazanmak için hırs ile birlikte gelen bir güç ile baş başa kalabiliriz. Dişil figürlerden gelebilecek sorunlara karşı da ekstra önlem almakta fayda var.
21 Haziran günü Güneş Boğa Burcu’ndan Yengeç Burcu’na geçiş yapıyor ve yaz dönemini başlatıyor. Yengeç Burcu aile, yurt, beslenme, besleme, bakım verme, bakım alma, duygular ve bilinçaltı ile ilgilidir. Önümüzdeki bir ay boyunca daha duygusal, daha empatik bir yolu deneyimleyeceğiz. Kendimizi net ve direkt olarak ortaya koymaktansa, daha dolaylı, komplike ve karmaşık bir rol belirleyeceğiz. Annemiz, anneliğimiz ile ilgili farkındalıklar kazanacağımız gibi, en diplere attığımız duygular ile ilgili bir yüzleşme yaşayabiliriz. Ev, yaşam alanımız, vatan topraklarımız ile ilgili harekete geçebiliriz.