MİLLET'İN ve ORDUSU'NUN BAYRAMI
ALİ İHSAN GÜRCİHAN

ALİ İHSAN GÜRCİHAN

Ali İhsan Gürcihan

MİLLET'İN ve ORDUSU'NUN BAYRAMI

29 Ağustos 2019 - 04:14

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ;
Siyasi yaklaşımımız ve siyasi eleştirilerimiz ne olursa olsun, Türk Ordusu ve özellikle mücadele içerisinde ter ve kan döken Ordumuza maddi ve manevi desteğimiz hiçbir zaman bitmeyecektir. Bu anlayışla, Ordumuza adanan Zafer bayramlarını kutluyor, bu zorlu günlerde mücadele eden Askerlerimize başarılar diliyorum.  
 
Hepimiz biliyoruz ki, tarihi açıdan önemli bu günlerde ;
Malazgirt Destanı ile Anadolu’ya girişimizi ve hayatta kalma adına  aynı topraklarda verdiğimiz Kurtuluş Mücadelemizi sonuçlandıran  iki önemli zaferi kutluyoruz.
 
1071’de Vatan edindiğimiz toprakları,Yüzyıllar sonra koruma adına,
hayati bir Kurtuluş Savaşı veren, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kahramanlarımızı ve o dönemde çektikleri acı ve sıkıntılarla bize bugünleri bağışlayan vefalı halkımızı saygı ile anıyorum. 
 
Bu zaferi kazandıran değerlerden ve Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinden, günümüzde de Milletçe ders almak istiyorsak eğer ;    
Türk Ordusu en büyüğünden en küçük rütbelisine  kadar tüm personeli ile, silahı ile, tarihi ve manevi değerleri ile, kısacası bütün varlığı ile halkının eseri ve onun doğal bir parçası olmalıdır.
 
O , hiç bir güçle mukayese edilemeyecek şekilde, gücünü siyasetten, cemaatten değil, halkının ta kendisinden ve de bozulmamış, kandırılmamış, istismar edilmemiş çıkar için kullanılmayan özünden almalıdır.
Nereli olduğu  sorgulanmayan, inançlı ama inançlarına göre tasnif  edilmeyen, ailesi işçi, memur, fakir, zengin farketmeyen, Yurdumuzun her bir köşesinden gelerek biri diğerinin parçası ve  can yoldaşı olmuş Askerlerden meydana gelen bir ordu olmalıdır.
 
Kısacası ve açıkçası;  
Türk Ordusu eskimeyen ve eksilmeyen kesintisiz gücünü geleceğe taşımak için bu gücü herhangi bir siyasi tercih ya da yaklaşımdan değil, bizzat Halkın kendisinden  almak, halkın kendisi olmak zorundadır.
      
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücünü, yapısını ve itibarını kendi siyasi tercihine göre şekillendirmeye kalkanlar geri dönülemeyecek tarihi bir yanılgı ve yanlışlık içerisine düşerler ki, böyle bir hatanın düzeltilmesi bu Millet için çok pahalıya mal olur.
 
Son söz olarak;
Türk Milleti adına Türk Silahlı Kuvvetleri’ni taçlandıran Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı, başta Askerlerimiz olmak üzere hepimiz için kutlu olsun derken, Şehitlerimize rahmet, Gazilerimize sağlık diliyor, şu an terörle mücadeleye devam eden Askerlerimize de başarılar temenni ediyorum.   
 
Sağlık ve mutluluk dileklerimle.
                                                                 30 Ağustos 2019  

YORUMLAR

  • 0 Yorum