ÖFKE KONTROLÜNDE ZORLANABİLİRSİNİZ
İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

YILDIZLAR NE DİYOR

ÖFKE KONTROLÜNDE ZORLANABİLİRSİNİZ

14 Eylül 2020 - 08:53

Mücadele gezegeni Mars, yöneticisi olduğu Koç Burcu’nda geri hareketine başladı. Yaklaşık iki ay sürecek olan geri hareket 2020 yılına damga vuracak olaylara da gebe olmaya hazır. Mars, hareket etme şeklimizi, motivasyonumuzu ve hayatla mücadele tarzımızı belirler. Retro sürecinde ise motivasyonumuzu engellemek, hareketlerimizi kısıtlamak için elinden geleni yapmaya hazır.
Mars retro sürecindeyken yeni başlangıçlar yapmak istesek bile harekete geçmemek en doğrusu olacaktır. Bu süreçte yaptığımız başlangıçlar istediğimiz etkiyi yaratmayabilir veya karşımıza çıkan gereksiz problemler hırsımızı ve motivasyonumuzu söndürebilir. Bu süreci verimli geçirmek için 28 Haziran itibariyle başlattığımız tüm olayların üzerinden geçmeli veya yeni bir adım için fikirlerimize detaylıca odaklanmalıyız.
Enerjinin içe dönmesiyle birlikte öfke kontrolünde zorlanabiliriz. Hareket ve duygularımızın farkında olarak ilerlemek, düşüncelerimizi kağıda dökmek, empati kurmak ve alttan almak sonrasında pozitif sonuçlara dönüşecek eylemlerdir. Rekabete girmekten, tartışmalardan, kuruntularla harekete geçmekten bu süreçte uzak durmamız gerekir. Kaza, yangın ve depremler adına da riskli bir süreç olacağından dikkatli olmakta fayda var.
Retronun bitişi olan 13 Kasım’a kadar stratejik ve sabırlı olarak hareket etmek, otorite figürleri ile çatışmaya girmemek ve planlı programlı şekilde, zamana yayarak ilerlemek gerekir. Bu süreç içerisinde ikili ilişkilerde güvensizlik hissi artabileceği için, karşımızdakini anlayarak, öfkemizi kontrol ederek iletişime geçmek ilişkilerin geleceği açısından doğru bir hamle olacaktır.
Türkiye’ nin durumuna baktığımız zaman ise ekonomik açıdan zorlu günlerin kapıda olduğu görülüyor. Bu süreçte askeri hareketlilikler gündemimizi epeyce meşgul edecek. Covid 19 vakalarında yaşanacak artış yeni bir planlama yapılması gerektiğini gözler önüne serecek. Dünya çapında ise istekleri karşılanmayan, yok sayılmış kitlelerin eylemleri dikkat çekici olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum