BAL'DA STATÜ SAÇMALIĞI
Mert soylu

Mert soylu

Spor Dostluk ve Kardeşliktir

BAL'DA STATÜ SAÇMALIĞI

15 Mart 2019 - 08:18

Edirnespor, yavaş yavaş normal sezonu bitirmek üzere olduğunu söyleyebilirim. Bu hafta Biga Adaspor’u yenerek yolumuza devam edeceğimizi düşünüyorum.

Ada takımının lige tutunması çok zor gibi gözüküyor. Bu hafta en kritik haftalardan biri olacak. Bu hafta Modafen – Kartal ve Çengelköy ve Yeşilköy oynayacak. Bölgesel Amatör Lig’inde öyle bir sitem var ki evlere şenlik. Geçen sezon şampiyonluğa oynayan Kars takımı, bir anda statü gereği küme düşmek zorunda kaldı.

Ancak İstanbul takımlarının durumu daha çok kötü vaziyete görünüyor. Çünkü ilk 5 sıranın 4 takımı İstanbul takımları olarak göze çarpıyor. Edirnespor’un yer aldığı 11.Grubunda yer alan İstanbul takımının 5’nci sırada bitirecek olan küme düşecek.

Bu sıkıntıyı Modafen’de yaşayabilir ama düşecek en yakın takımlar Yeşilköy ve Çengelköy olarak göze çarpıyor.

Ancak bana kalan haftalar öncesi temkinli olmanın faydası olacağını düşünüyorum. Kimse kimseye gaz vermesin ve daha dikkatli olmanın faydası olacağını düşünüyorum. Bu Pazar ligin kaderinin çizileceği günlerden olabilir diye düşünüyor da değilim.

Edirnespor, Yönetimi her gün 29 Mart tarihinde yapılacak Edirnespor Destek ve Dayanışma Yemeği için bilet satıyor. Bu yönetim işi buraya kadar getirdi ama lütfen fiyata bakıp geri çevirmeyelim Belediye desteği bir yere kadar bu takım tüm EDİRNE’NİN takımıdır. Siyasi gözetmeksizin takıma sahip çıkalım diyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum