BAYRAKLARI HAZIRLAYIN
Mert soylu

Mert soylu

Spor Dostluk ve Kardeşliktir

BAYRAKLARI HAZIRLAYIN

13 Mart 2019 - 06:44

Edirne’de bulunduğum süre zarfından bu yana Edirnespor, şampiyonluk için büyük uğraş veriyor. Edirnespor’un bir türlü gelmeyen şampiyonluğu bir yandan baktığımız zaman iyi ki gecikmeli gelmesinden yana olduğumu söyleyebilirim.

 Edirnespor, 3.Lige çıktığı zaman gelişim ligine katılmak zorunda kalacaktı. Ben geriye döndüğümde alt yapılarda sıfır çekilecek gruplar olacaktı. Alt yapının temelini atmadan ne işimiz vardı. Şimdi baktığımız Edirnespor’un alt yapısı 2 grupta lig şampiyonu oldular. Bide bu oyuncular daha o yaş kategorisinin tam yaşını tamamlamayanlar.

Bide sezonu devam eden U16 ve U14 takımları var. Gelecek sezon gelişim liglerinde bu oyuncuların hazır bir şekilde çok iş yapacaklarını söyleyebilirim.

Alt yapıdan sonra şimdi Bölgesel Amatör Ligi’nde yoluna doludizgin devam Edirnespor’a tekrar geri dönelim. Edirne şehrimizde 15 yıllık bir hasret var. Tabi geçmişte Edirnespor’a destek vermiş ve şimdi tribünlere bile uğramayanlara seslenmek istiyorum.

Bu son haftalara doğru Edirnespor’un yanında olalım. Edirnespor’a maddi ve manevi bu şehir insanlarının destek olması gerekiyor. Lütfen bu takıma sahip çıkalım.

GELECEK VAR

Önceden bir çok alt yapı maçlarını Saraçhane Stadı’na  müsait olduğum zamanlar giderdim. Ancak laf olsun diye sahaya çıkarılan oyuncuları gördüğüm zaman izlemek içimden gelmiyor. Benim önemsediğim konulardan biri skordan ziyade futbol gelişimini ortaya koymaktır. Ancak bu hafta özellikle Saraçhane Stadı’na Kırcasalihspor’un oyuncularını tebrik etmeye gittim.

Uzun yıllardan beri ligi takip ettiğimden dolayı Kırcasalihspor’un alt yapı takımı çıkardığını görmedim. Kırcasalih Beldesinde istekli ve çalışkan genç bir yönetim orada bir şeyler yapmanın peşindeler. Onlarda bu işin meyvesini alarak orada yaşayan gençlerden bir U4 takımı yaratmışlar.

Kırcasalih Beldesinin hemen yanında Aslıhan köyü var. Oranın insanı futbolu çok seviyor. İşte bu iki ortak noktanın elini tutarsan orada futbol bitmez.  Futbol dışında ise her ne kadar maçlarını Edirne merkezde oynasa da Kırcasalih Maden isminde bir voleybol takımı var. Bu takımın yeri Kırcasalih Beldesi sınırları içinde yer alıyor. Oradaki mahalle halkının voleybolu sevdiğini biliyorum. Onun için her zaman spor için bir birinizin elini tutun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum