SEVDANIN HAYALİ
Mert soylu

Mert soylu

Spor Dostluk ve Kardeşliktir

SEVDANIN HAYALİ

06 Şubat 2019 - 01:31

Her futbol sevdalısının bir hayali vardır. Kendi şehir takımının ya da tutuğu farklı bir takımın profesyonel liglerde görmek futbol sevdalısının hayalidir. Bu hayalin bir benzeri 15 yıllık hasreti sonlamasını isteyen Edirnespor, seyircisinin en büyük hayali olarak göze çarpıyor.

Diğer takımların aksine Edirnespor, profesyonel liglerde mücadele etmeyen 3 il takımından biridir. Yıllar yılları kovaladığı, günümüz futbolunda borçlar nedeniyle bir çok sıkıntı yaşandı. Recep Gürkan’dan başka baba yiğit çıksa borçları ödeseydi, belki taraftarların hayali gerçek olacaktı.

Ancak o babayiğit Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, oldu. Edirnespor borçsuz bir takım olarak tertemiz bir sayfa açarak Adnan Toros, idaresinde koşar adım şampiyonluğa koşuyor.

İmparatoros lakaplı bir hocanın tecrübesi ile bu takımı bir üst lige çıkaracağına inananlar kendinden çok emin gözüküyor. Futboldan anlayan her kişi takımın yükseleceğine inanmış durumda gözüküyor. Burada en önemlisi ise bir birimizle kenetlenip takıma sahip çıkmak birinci görevimiz. Çünkü 15 yıllık bir hayali gerçekleştirmek üzereyiz.

Her hafta takımın oynadığı futbol kalitesi artıyor. Teknik Direktör Adnan Toros’un 3 saat gibi bir sürede idmanda gösterdikleri sahaya yansıyor. Eskiye dönmek gerekirse yani 2014 yılında 3.Ligi’in kapısından dönen Edirne G.K’nın her ne kadar yanlış yönetimi ile çıkarılmasa bile kırmızı – beyaz Edirnespor’un çıkacağına her zaman inanalım.

ZİRVE İKİSİNİN

Edirne Süper Amatör Ligi’nde bana göre şampiyonluk yarışı Tunca ve Osmanlı arasında geçecek gibi duruyor. Tuncaspor, bu hafta İpsalaspor’u farklı bir şekilde devirdi. İpsala’da oyun anlamında konsantrasyon eksikliği vardı. İpsala temsilcisi bana göre şampiyonluk için havlu atmış durumda gözüküyor. Bu şampiyonluk yarışı iki takım arasında geçecek gibi gözüküyor. Osmanlı bu hafta diğer haftalara göre daha sakin bir futbol oynadı. Alt sıralarda ise düşmemek için büyük bir heyecan devam ediyor. Haftalar ilerledikçe makas daralıyor. Ban göre ligde kalma puanını 22 olarak görüyorum.

DURUN BAKALIM

Ben aslında bir de U13 Ligi’nde mücadele eden alt yapı takımlarında oynayan aileleri eleştirmek istiyorum. Daha futbol gelişimi yeni yeni oluşan oyuncuların aileleri sonuç odaklı ve çocuklarının neden az süre yada oynamıyor eleştirisi yapacakları yerde daha erken kanıya varıyorlar. Hemen hamuru yoğurup, ekmek pişirmek gibi futbolcu olunmuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum