ÇOCUK KATİLİ İSRAİLİ NEFRETLE KINIYORUM
Tuğba Yaman

Tuğba Yaman

TUĞBA YAMAN

ÇOCUK KATİLİ İSRAİLİ NEFRETLE KINIYORUM

18 Mayıs 2021 - 00:23

Bayram gelmiş neyime diye bir söz var. Ramazan Bayramından yeni çıktığımız günlerde, bu söz o kadar anlamlı ve o kadar doğru ki. Çocukların, minik kalplerin çiçekli böcekli bayramlıklar giymesi, kapı kapı şeker toplaması gerekirken; kefene sarılıp tabuta konuyorlar. Minik canların ya canları alınıyor, ya yuvaları. O çocuklar anasız babasız bırakılıp, yaşarken ölmeyi asla hak etmiyorlar. İnsanların ev diye sığındıkları yerler, binbir dua ettikleri camileri yağmalanıyor. Gözlerinin önünde annelerini, babalarını kaybediyorlar. Babaları, o çocukların dağları. Hele ki bir çocuk babasından bahsederken der ki: “Benim arkamda dağ gibi babam var.” Dağ gibi babaları vardı o çocukların; dağsız kaldılar, babasız bırakıldılar.      
İsrail tarafından yapılan zulüm kalabalık bir kitle tarafından desteklenmeye devam ediyor. Kudüs’ün topa tutulmasını; Müslümanların kalbi, ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın alevler içinde yanmasını bir konser seyreder gibi seyrediyorlar. Hopluyorlar, zıplıyorlar, keyif alıyorlar. Büyük küçük demeden insanları katlediyorlar. Minik kalpler heba oluyor. Çocuk katili İsrail bombalamaya devam ediyor ve 10 Mayıs’tan itibaren toplam 147 Filistinli’nin şehit edildiğini öğreniyoruz. İsrail başbakanı Netanyahu; gerekli görüldüğü süre boyunca bu dehşeti devam ettireceklerini söylüyor. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy ise Gazze’de yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “İsrail askeri parkta çocukları bombalarken; İsrail ordusu bir kediyi bile incitmez diyorlar.” Peki İsrail askeri kediyi bile incitmezse çocukların cenazeleri neden kutulara doluyor? Gazze’nin kapladığı coğrafi bölge bu kadar darken, Filistin’de yaşanılanlar insanlığa sığmıyor. Dünyanın uzayda kapladığı alan bu kadar ufakken, dünyada yaşanılanlar insanlığı aşıyor. Bu bir katliamdır. Özellikle çocukların hedef alındığı bir katliam. Nazilerin özel çocukları zorla kampta toplaması gibi İsrail’de özellikle minik yavruları hedef alıyor. Çocuk katili İsrail, Hitlerle eşdeğer. Nazilerin Yahudilere uyguladığı soykırımı, Yahudiler Müslümanlara uyguluyor.
Bu noktada Kur’an-ı Kerim’den hatırlatma yapmak istiyorum. Bakara Suresi 7. Ayet der ki: “Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır.” Masum insanlara, o tertemiz melek kalpli saf çocuklara bunları yaşatan canilerin, kalpleri mühürlü. Gözlerinde ise kalın bir perde var. Onlar yaptığı yanlışı ancak hesap günü anlayacak. Dolayısıyla iş işten geçmiş olacak. Müslüman bir Türk genci olarak; Gazze’de hayatını kaybeden yüzlerce insana dua etmekten ve nefretimi yazıya dökmekten başka elimden bir şey gelmiyor. Keşke gelse, keşke. İsrail ürünleri boykot ediliyor. Ancak bunun bir faydası olmuyor. Bir gün almıyoruz, iki gün almıyoruz, üçüncü gün yine o ürünü almak mecburiyetinde kalıyoruz. Ülkeler ekonomik gücünü elinde tutsa, İsrail bu kadar başına buyruk olamazdı. İsrail’in gücüne kimse dur demiyor belki de diyemiyor. Senelerdir kınıyoruz hiçbir şey değişmiyor. Yazılıyor, çiziliyor, saatlerce konuşuluyor. Olan yine aynı, hep aynı. Müslüman kardeşlerimizin karanlık gecelerini zalimlerin attığı füzeler değil, yerleri gökleri Yaradan Rabbim’in nuru aydınlatsın, bombalanan yerlere Melekler kanatlarını açsın. Minik kalplerin, masum insanların üzerine bombalar değil, Yüce Rabbim’in rahmeti yağsın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum