YKB BELGELERİ ÖDEMELERİNE KOLAYLIK

YKB BELGELERİ ÖDEMELERİNE KOLAYLIK

YKB BELGELERİ ÖDEMELERİNE KOLAYLIK

YKB BELGELERİ ÖDEMELERİNE KOLAYLIK
04 Temmuz 2019 - 04:11
Reklam

Mert SOYLU
31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresinin uzatılması hakkındaki karar Resmi Gazetede yayınlandı. Ödenecek miktarın 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.
31 ARALIK SON GÜN
Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Emlakçı Tahsin Doruk Burşuk,”31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için, Yapı Kayıt Belgesi almak üzere, 15 Haziran 2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi, yapı kayıt bedelinin en az %25’inin 31 Temmuz 2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birine kadar, kalan kısmın %2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatıldı.
Vatandaşlarımız  son bir haftadır beklenti içerisinde oluyor. Türkiye’de her şeyde son anda uzatma oluyor. Uzatılacağını bilmeyenlerin çoğu bedeli ödedi. Bir daha bu şans olmayabilir, halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Yapı kayıtlarını ödesinler çünkü bu son şans olabilir. 6 ay vatandaş için güzel bir şans. İmar barışından faydalananlar var ama bu çözüm değil. Miktarın ödenmesi 31 Aralık tarihinde ödenmesi sondur”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR