Reklam
  • Reklam
ADALET İSTEDİLER, VALİ ÖZDEMİR’E YÜKLENDİLER
Reklam

ADALET İSTEDİLER, VALİ ÖZDEMİR’E YÜKLENDİLER

08 Haziran 2018 - 02:59
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, düzenledikleri basın toplantısında Edirne Valiliğinden ve kamu kuruluşlarının yöneticilerinden adalet istediklerini belirtti. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin çarşı merkezinde miting yapmasına izin verilmediğini ancak Başbakan Binalı Yıldırım’ın miting yapmasına izin verildiğini söylediler.

“ESNAF RAHATSIZ OLACAK”

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Edirne’ye belli başlı dönemlerde had safhada turist geliyor. Kadir gecesine denk gelen Pazar günü’de bu günlerden biri olacak ve Edirne’miz binlerce turisti ağırlayacak. Ancak o gün Başbakan Binali Yıldırım’da Selimiye meydanında miting düzenleyecek. Dolayısıyla Selimiye’nin etrafı komple polis çemberinde olacak ve esnafımız rahatsız olacak.”

“NE MANTIKLA İZİN VERİLDİ”

Edirne Valiliği tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde bütün siyasi partilere gönderilen bildiride açık alan toplantılarının İstasyon Garında ve Cuma pazarının karşısında bulunan otopark alanında gerçekleştirileceği bildirildi. Geçen haftalarda Edirne’mize gelen Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce miting düzenledi. Bizlerde bu mitingin Saraçlar Caddesinde gerçekleştirilmesi için Edirne Valiliğine müracaatta bulunduk. Ancak Valimiz Saraçlar Caddesinde hiçbir siyasi partiye miting yaptırmayacağını belirtti. Mitinglerin İstasyon Garında ve Cuma pazarı otoparkında yapılabileceğini söyledi. Bizde mitingi İstasyon garında gerçekleştirdik. Muharrem İnce’nin Saraçlar Caddesinde miting yapmasına izin vermeyen Valimiz, Başbakan Binali Yıldırım’ın Selimiye meydanında hem de Kadir gecesinin olduğu bir günde ne mantıkla izin verdi kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

“ADALET, 24 HAZİRAN’DAN SONRA LAZIM OLACAK”

Kapıkule Gümrük sahasından Türkiye’den Bulgaristan’a geçerken pasaport kontrolü yapıldıktan sonra Türk Gümrük sahasının önünde ‘Türkiye için oy vakti’ yazılı bir ilan var. Bu ilanı Başbakanlığa bağlı Yurt dışı Türkler ve Akraba topluluklar Başkanlığı kamu kurumunun duvarlarına asmış. Bununla ilgili seçim kuruluna müracaatımızı yapacağız. Kamu kurumlarının bu şekilde kullanılmasından biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz rahatsızız. Başta Edirne Valiliği olmak üzere biz bütün kamu kurumlarının yetkililerinden bize adaletli davranmalarını istiyoruz. Bu adalet 24 Haziran’dan sonra hepsine lazım olacak.” ifadelerine yer verdi.

“AK PARTİ YÖNETEMEZ HALE GELDİ”

CHP Edirne Milletvekili ve gelecek dönem için 1. sıradan tekrar aday gösterilen Okan Gaytancıoğlu’da açıklamasında iktidara yüklendi. Gaytancıoğlu, “ Merkez bankasının faizi artırması demek AK Parti’nin ekonomi politikalarının iflas ettiği anlamına geliyor. AK Parti artık Türkiye’yi ve ekonomiyi yönetemez hale geldi.  Bu yıl 238 milyar dolarlık bir ödeme var bu ödeme için merkez bankasının stoklarında 35 milyar dolarlık bir kaynak var. AK Parti açıklarını şeker fabrikalarını kapatma, var olan yerleri satma ve suları özelleştirme gibi konularla gündemi sıcak paraya boğarak çözüyor. 24 Haziran’da gidecek ve bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Bu ülkeyi biz yönettiğimiz de piyasaya güven vermek lazım.

“AK PARTİNİN GÜNDEMİNDE ÇİFTÇİ YOK”

Cumhurbaşkanı adayımıza da, partimizin seçim bildirgesine de ciddi bir güven var. AK Partiyle aramızda çok ciddi bir fark var. AK Partinin gündeminde çiftçi yok. Çiftçiyi buharlaşmış insan olarak görüyorlar. AK Parti enflasyon oranı kadar çiftçiye bir zam ön görmüş. Onu da Toprak Mahsulleri Ofisini piyasaya sokmayarak. Tamamen ithalatçıları düşünerek ve gümrük vergilerini sıfırlayarak Trakya Bölgesini silmiş ve düşünmüyor.

“ÇİFTÇİMİZE DESTEK VERECEĞİZ”

24 Haziran’dan sonra Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında bu böyle olmayacak. Üreten bir Türkiye için biz çiftçimize destek vereceğiz. Üretim maliyetlerini düşürmek için 3 TL’den mazot vereceğiz, borç faizlerini sileceğiz. Borcunu ödeyen çiftçiye mükafat olarak daha düşük vergi oranlarıyla onları vergilendireceğiz. Biz üreten bir Türkiye istiyoruz. Şeker fabrikalarının tamamını geri alacağız. Özelleştirmelere dur diyeceğiz.

“VARSA YOKSA YANDAŞ”

AK Parti hükümeti 10 tane şeker fabrikasını sattı yaklaşık 500 milyon dolar. Tayyip Erdoğan’ın uçaklarından bir tanesi de 400 Milyon dolar. Bir uçak parasına 10 tane şeker fabrikasını gözünü kırpmadan satabilecek, özelleştirebilecek bir AK Parti hükümeti var. Onlar için varsa yoksa yandaş, Cumhuriyet Halk Partisi için varsa yoksa yurttaş.” açıklamasına yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ