BAKANIN EŞİNİN ŞOFÖRÜ, BAKANA DANIŞMAN OLDU

BAKANIN EŞİNİN ŞOFÖRÜ, BAKANA DANIŞMAN OLDU

09 Şubat 2018 - 06:45

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın atamalarını yeniden Meclis’e taşıdı.

 

Gaytancıoğlu, daha önce Şanlıurfalı emlakçı ve manifaturacı iki hemşehrisini yönetim kurulu üyesi olarak atayan Fakıbaba'nın, eşinin şoförünü de danışman olarak atadığını iddia etti.

 

Gaytancıoğlu, Recep Koyuncu'nun önce özel kalem kadrosuna alındığını, sonra da “Şanlıurfa'daki işleri takiple görevli danışman” yapıldığını savundu. CHP'li vekil, Fakıbaba'ya “Bu makamları keyfi kullanmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor?” diye sordu. Bakanlık yetkilileri ise Koyuncu'nun danışman olduğunu, ancak şoförlük yapmadığını belirtti.

 

      CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’nun önergesi şöyle: İddialara göre; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlık özel kalem müdürlüğüne daha önceden Şanlıurfa Belediyesinde taşeron olarak çalışan ve Fakıbaba’nın tarım bakanı olmasıyla Ankara’ya getirilerek eşine şoför tahsis edilen hemşehrisini özel kalem kadrosu ile memur yapmıştır. Yine aynı kişi özel kalem kadrosunu resmiyette kullanarak şoförlük görevine devam etmektedir.

Buna göre;

Yukarıda yazılan bu iddialar doğru mudur?

Doğru ise özel kalem koltuğunda fiilen oturan kimdir? Nerelidir? Kadrosu nedir?

Özel Kalem Müdürlüğü imzalarını kim atmaktadır? Vekalet verilen kişi kimdir? Kadrosu nedir? Nerelidir?

Resmen Özel Kalem Müdürünüz kimdir?

Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunu verdiğiniz kişi daha önce nerede hangi görevle çalışıyordu?

Bu iddialar doğru ise, istisnai bir kadro olan ve atama yapmak için hiçbir şart aranmayan özel kalem müdürlüğüne bu atamaları yapmak ve bu görevleri keyfi kullanmak şahsınızı hiç mi rahatsız etmemektedir?

Bu iddialar doğru ise, keyfi yönettiğinizbu görevlere ve makamlara haksızlık ettiğinizi düşünmüyor musunuz?

Bu haber 2647 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK