Reklam
  • Reklam
BORSA’DA KURBAN HAREKETLİLİĞİ
Reklam

BORSA’DA KURBAN HAREKETLİLİĞİ

07 Ağustos 2018 - 05:29
Reklam

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çiftçi, üretici ve tüccarlar, Edirne Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Yerine alım-satım için oldukça hareketlendirdi.

 

İslam âleminin kutsal günlerinden biri olan Kurban Bayramı öncesi Türkiye’nin dört bir yanında hareketlikler artarak devam ediyor. Bayram öncesi adaklarını adamak isteyen vatandaşlar Kurbanlık koç ve dana için şimdiden satıcılar ve yetiştiricilerle pazarlık halinde. Edirne’de artan Kurbanlık talebine karşılık çiftçi, üretici ve tüccarlar, Edirne Ticaret Borsasındaki Canlı Hayvan Satış Yerinde soluğu aldı. Kurban Bayramı öncesi talebin arttığını belirten tüccarlar, fiyatlardaki artışın olumlu ve olumsuz yönlerini olduğunu belirtti. Tüccar ve satıcılar; Kurban Bayramı öncesindeki hareketliliğin adak adamak isteyen insanlar ve satıcılar için de hayırlı olmasını diledi. Farklı cins ve ağırlıklara sahip koçlar ve danalar, satış salonunda tartımı yapılarak güncel fiyatlardan yeni alıcılarına kavuştu.

 

VEKÂLET FİYATLARI BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 2018 kurbanlık bedelleri belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı vekalet kurban fiyatlarının yurt içi kurban bedeli 850 TL, yurt dışı kurban bedeli ise 625 TL olacağını belirtti.

Kaynak: BEKİR TÜCCAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM